1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku, tj. w oktawie Bożego Ciała, o godz. 17:45 wraz z nieszporami, a od piątku codziennie o godz. 18.00.
2. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
3. Także we wtorek przypada 24. rocznica koronacji wizerunku Matki Zbawiciela koronami papieskimi przez św. Jana Pawła II. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w procesji różańcowej po Mszy Świętej o 18.30 i czuwaniu modlitewnym do 21.00. To nasze parafialne dziękczynienie za dar koronacji i wszystkie łaski otrzymane przez orędownictwo Patronki naszego sanktuarium.
4. W środę 14 czerwca o godz. 9.15 pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz wszystkich chętnych do Muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego znajdującego się przy Domu Generalnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Wystawa przybliża postać świętego, jego dzieła i duchowe dziedzictwo. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy poświęconej wciąż mało znanej postaci świętego Kościoła katolickiego – profesora Akademii Duchownej w Petersburgu, arcybiskupa metropolity warszawskiego, stałego członka Rady Stanu Królestwa Polskiego, więźnia stanu i zesłańca. Wizyta w muzeum zakończy się Mszą świętą w kościele Narodzenia NMP w Warszawie na Lesznie.
5. W czwartek na Mszy świętej o godz. 18.30 ks. Infułat Jan Miazek udzieli grupie młodzieży i dorosłych sakramentu bierzmowania. Módlmy się za kandydatów do bierzmowania, aby umocnieni darami Ducha Świętego mężnie wyznawali wiarę i postępowali według jej zasad.
6. W czwartek błogosławieństwem wianków z kwiatów i ziół zakończymy oktawę Bożego Ciała prosząc Boga o obfite plony i ochronę przed zniszczeniem, także ochronę przed zagrożeniem suszą.
7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca Maryi. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
8. W najbliższą sobotę, 17 czerwca na Obiektach Sportowych ZNICZ w Pruszkowie, odbędzie się Parafiada. Serdecznie zapraszamy młodzież, dzieci wraz z rodzinami do wspólnej zabawy i integracji. Szczegółowe informacje na: www.parafiadaAW.pl
9. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 czerwca. Marsz rozpocznie się o godz. 11:00 na Placu Zamkowym. Organizatorzy przewidzieli dużo atrakcji dla dzieci.
10. Także na Placu Zamkowym w niedzielę 18 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Miastu i światu” w 40. rocznicę pielgrzymki papieża Jana Pawła II i jego obecności w Warszawie.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zapraszamy do sali nr 5 na plebanii na ostatnie w tym roku spotkanie służące intelektualnemu pogłębianiu wiary. Tym razem poruszymy temat: Trójca Święta – Jeden Bóg w Trzech Osobach.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.
Prasa katolicka
/na 11 czerwca 2023/
Tytuł na okładce nowego numeru tygodnika „Idziemy” („Gdy dziecko nie nadchodzi”) zapowiada Temat numeru, jest nim naprotechnologia: specjaliści prezentują osiągnięcia naukowe w tym zakresie, ale pojawia się również propozycja „jak realizować rodzicielstwo w przypadku braku własnego potomstwa”. Poza tym nowy numer tygodnika „Idziemy” wyjaśnia, „czemu Kościół jest tak ostrożny w odniesieniu do prywatnych objawień”, ciekawy jest też tekst „W poszukiwaniu serca” – w tym artykule biblista przejrzyście odróżnia sferę rozumu, decyzji i emocji w różnych fragmentach Pisma Świętego, w których użyto słowa „serce”.
Poza tym w „Idziemy” jest wywiad z rektorem seminarium diecezji warszawsko – praskiej oraz – jak zawsze – drobne felietony o ważnych sprawach: o modlitwie małżeńskiej, skutecznych sposobach panowania nad sobą w trudnych sytuacjach i o tworzeniu pięknego życia.
Inne tygodniki katolickie w tym tygodniu warto otworzyć, bo znajdziemy:
W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wypowiedzi francuskiej profesorki – specjalistki od filozofii politycznej – o zmierzchu zachodniej cywilizacji chrześcijańskiej. Obok ważny artykuł o Eucharystii w centrum życia Kościoła, fascynująca opowieść o sprawności niepełnosprawnych, wypowiedź harcmistrza o pożytkach dobrego spędzania czasu wakacji bez rodziców. Jest też w „Gościu” ciekawy tekst o ćwiczeniu pamięci i zachęta do odwiedzenia zabytkowych budowli w Czersku. Warte uwagi jest też wspomnienie o pierwszym kapelanie Marynarki Wojennej księdzu Władysławie Miegoniu, jednym ze 108. męczenników II wojny światowej.
Na okładce nowego numeru „Niedzieli” umieszczono obecne w życiu wielu z nas zdanie „Kiedy traci wiarę ktoś bliski”. O. Jacek Salij szuka odpowiedzi na pytania czy można temu przeciwdziałać? Jak sobie z tym radzić? W dziale Treści wiary – przypomnienie kultu Serc Jezusa i Maryi, a kilka stron dalej „Wstrząsająca przepowiednia z Japonii” (o objawieniach w Akita). Prawnik wyjaśnia, „czy można kogoś zmusić do leczenia choroby alkoholowej, Niedziela z kulturą pomaga nam zauważyć przydrożne krzyże i kapliczki i przypomina, jak wiele zapożyczeń z łaciny stale używamy w potocznej polskiej mowie. W kolejnym numerze dołączanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” dowiemy się o świętej Indiance, która do dzisiaj – jak wierzą rdzenni amerykanie – pomaga w codziennych sprawach, poznamy zioła skutecznie odstraszające komary i poznamy podstępne działanie miażdżycy.