1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem i nowy rok duszpasterski, realizowany pod hasłem Roku Jubileuszowego 2025 „Pielgrzymi nadziei”. Szczególny charakter Adwentu wyrażają Roraty, na które zapraszamy wszystkich w dni powszednie o godz. 6.15. Zachęcamy do udziału w Roratach dzieci i młodzież.
2. Nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.45.
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w środę św. Barbary, dziewicy i męczennicy, jest to także dzień imienin Siostry Barbary, Msza św. w jej intencji o godz.6.30 w kaplicy sióstr; w piątek św. Mikołaja, biskupa; w sobotę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do służby Bożej w czwartek o godz. 17.00. Spowiedź z okazji pierwszego piątku od godz. 6.15 do godz. 9.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 19.00. Nabożeństwo według objawień fatimskich w sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00.
5. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, tj. 8 grudnia, przypada 170. rocznica ogłoszenia przez papieża Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP. Jest to także nasza uroczystość odpustowa i początek parafialnych rekolekcji adwentowych, które w tym roku poprowadzi dyrektor Radia Niepokalanów o. Grzegorz Klimczak. Temat rekolekcji: „Niepokalana – oto nasz ideał. Rekolekcje ze św. Maksymilianem”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w rekolekcje i zaplanowania tych dni, tak aby umożliwić sobie i bliskim uczestnictwo.
6. Schola Duszpasterstwa Akademickiego Sandał zaprasza na koncert pieśni adwentowych „Otwórz się niebo”, który odbędzie się w niedzielę 8 grudnia o godz. 19.30, tj. po Mszy Świętej o godz. 18.30.
7. Tydzień po rekolekcjach parafialnych, tj. od 15 grudnia, zapraszamy na rekolekcje akademickie pod tytułem „Nauczycielu, co mamy czynić?”. Poprowadzi je Rektor Seminarium Duchownego w Warszawie ks. dr Wojciech Bartkowicz. Rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę 15 grudnia na Mszy o godz. 20.30, a 16 i 17 grudnia – Msze św. z naukami o godz. 20.00.
8. Od 6 do 13 grudnia będziemy gościli obraz Matki Bożej Solidarności, namalowany w 1984 r. przez artystę z Podlasia – Artura Chacieja, przekazany na Jasną Górę podczas II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy, zainicjowanej przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji w piątek 6 grudnia podczas Mszy św. o godzinie 15.00. Zakończenie nawiedzenia z aktem zawierzenia Matce Bożej w piątek 13 grudnia o godzinie 18.30.
9. W kiosku pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki i świece na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na fundusz remontowy naszego kościoła, a ofiary ze sprzedaży świec na dzieła Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje jak co roku paczki świąteczne dla potrzebujących i seniorów z naszej parafii. Ich przygotowanie można wesprzeć składając dobrowolną ofiarę do skarbony PZCaritas przy figurze św. Antoniego. Można również zakupić wybrane produkty i przynieść w przygotowanej torbie dostępnej w kiosku parafialnym.
10. Dzieci ze scholi Aniołki Zbawiciela rozprowadzają zdrapkę adwentową, która może stanowić pomoc dla młodych w dobrym przeżyciu Adwentu. Złożone ofiary będą wsparciem dla duszpasterstwa dzieci z naszej Parafii.
11. Dzisiejsze ofiary na tace są przeznaczone na Seminarium Duchowne. Za tydzień po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
12. Przypominamy, że w dniach 6-7 grudnia w Seminarium Warszawskim odbędzie się dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Zaproszeni są uczniowie ostatnich dwóch klas szkoły średniej oraz studenci i pracujący. Szczegółowe informacje na stronie internetowej WMSD w Warszawie.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Prasa katolicka
Na początek adwentu tygodnik „Idziemy” przygotował materiały na „Rok Nadziei” – ta myśl według sugestii papieża Franciszka ma być przewodnim zawołaniem Roku Jubileuszowego. Oczywiście – jak pisze jedna z Redaktorek – nie jest to „nadzieja nazywana matką głupich”, ale Nadzieja chrześcijańska, która kieruje nasze spojrzenia w stronę Chrystusa, w stronę spełnienia Bożych Obietnic. Temat tygodnia, to zdanie „Wróćmy do źródeł”. Ściśle związane z tą nadzieją są opowieści trojga ludzi, którzy odkryli w swoim życiu działanie Pana Boga, bezpośredni z Nim kontakt (artykuł „Bliżej Jezusa”). Warto też zauważać niewielkie teksty, wśród nich znajdziemy krótką notatkę o zakończeniu badań lekarza i chemika nad Chustą z Manopello. Jest też w „Idziemy” artykuł „Jak dobrze przeżyć Adwent?”, a na stronach Dotyk nieba znajdziemy opowieść o uratowanym małżeństwie, o „Mądrym życiu prostych ludzi”. Są też, jak zawsze w „Idziemy” liczne zaproszenia, skierowane zarówno do grup jak i osób indywidualnych.
„Gość Niedzielny” w tym tygodniu do każdego egzemplarza dołącza kalendarz na rok 2025. Temat „Gościa” to zdanie „Uchylamy drzwi święte”, ten temat wzbogaca też tekst z podtytułem „Czego uczy nas święty Piotr u progu adwentu?” (artykuł „Wyjść z siebie”). Na pewno warto też przeczytać tekst „Nieudane końce świata”, a potem artykuł o aktach strzelistych („SMSy do nieba”). Z reportażu „Tu Adwent nigdy się Noe kończy” dowiemy się o życiu mniszek benedyktynek od nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na stronach Historia poznamy dzieje reemigrantów z Francji i Belgii po II wojnie światowej.
„Niedziela” pisząc o Adwencie nazywa go „czterotygodniową szansą i dodaje, że przyjęcie drugiego człowieka to „nie tylko gesty i słowa, ale przede wszystkim obecność”. Nawiązując do wspomnień sprzed 40 lat „Niedziela” przypomina walkę o krzyże we Włoszczowie, ważne są informacje zawarte w artykule „Statystyka biedy”, interesujące dla wielu jest wspomnienie o legionach Piłsudskiego. Na stronach „Niedzieli łódzkiej” zobaczymy niecodzienne zdjęcie kardynała Konrada Krajewskiego niosącego trumnę zasłużonego kapłana, a na stronach z nadtytułem Świat pod lupą poznamy niektóre tajemnice wykorzystania obrazu w diagnostyce medycznej.
Dodatek „Bliżej życia z wiarą” przedstawia Dorothy Day, amerykańską dziennikarkę, której proces beatyfikacyjny trwa od 2000 roku i małżeństwo milionerów, które przed trzydziestu laty zamieszkało w Medjugorie. Jest też w tym dodatku zachęta do włączenia się w wolontariat. Rodziców i dziadków może zainteresować informacja, że w salonikach prasowych można nabyć adwentowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.