- Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego będziemy rozważać największe tajemnice naszej wiary. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Tradycyjnie ministranci rozprowadzają palmy, a ofiary będą przeznaczone na wsparcie ich wakacyjnego wyjazdu.
- Po Mszy świętej o godz. 18.30, tj. ok. godz. 19.45, odbędzie się koncert pieśni pasyjnych przygotowany przez scholę Duszpasterstwa Akademickiego Sandał.
- Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30.
- Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym i czuwania przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem biskupi i kapłani naszej archidiecezji będą celebrować Mszę Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej. Podczas tej liturgii zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie w Ciemnicy. Kościół będzie otwarty od 7.00 do 22.00. Sakrament spowiedzi tego dnia w godzinach 7.00–9.00 oraz 15.00–17.00.
- W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. Po liturgii czuwanie przy Grobie Pańskim. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do godz. 22.00. O godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Spowiedź w godzinach 8.00-17.00. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19.30. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do godz. 22.00. O godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię, a o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w godzinach 8.00-17.00. Poświęcenie pokarmów od 7.00 do 17.00 (poza czasem Ciemnej Jutrzni).
- Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną, poprzedzona procesją wokół Placu Zbawiciela, o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
- W sobotę 16 marca rozpoczęła się w całym kraju nowenna w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas nowenny modlimy się o zgodę narodową, ducha odnowy i pojednania w narodzie i o ochronę życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. W naszej parafii modlimy się w tej intencji po każdej Mszy Świętej.
- Troszcząc się o każde ludzkie życie, na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem, zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na podjęciu przez 9 miesięcy modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, a także w intencji jego rodziców. Osoby, które chcą włączyć się w duchową adopcję zapraszamy dzisiaj po każdej Mszach świętych do kaplicy Matki Zbawiciela.
- W środę, 13 marca, podczas Mszy św. o 18.30 uroczyście rozpoczęliśmy peregrynację kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w rodzinach naszej parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
- W ramach duchowego przygotowania do srebrnego jubileuszu koronacji Obrazu Matki Zbawiciela zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Termin wyjazdu: 13 kwietnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Michała.
- Zachęcamy do wsparcia dzieła pomocy potrzebującym, podejmowanego przez Caritas, poprzez zakupienie świec na stół wielkanocny. Świece można nabyć w niedziele po Mszach Świętych w sklepiku pod chórem lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.
- Ministrantów, lektorów i studencką służbę liturgiczną, którzy chcą włączyć się w oprawę Triduum Paschalnego, zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.15 w zakrystii.
- W środę o godz. 10.00 generalne sprzątanie świątyni przed świętami. Chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy.
- Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: gazetki parafialnej „Nasz Zbawiciel” oraz tygodnika „Idziemy”.
Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia ostatnich dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Prasa katolicka
W każdym z trzech tygodników katolickich można znaleźć teksty, które możemy potraktować jako pomoc w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia:
tygodnik „Idziemy” przygotował wywiad z naukowcem – kierownikiem katedry Teologii Liturgii UKSW, ks. prof. Jackiem Nowakiem („Najświętsze dni”), w „Gościu Niedzielnym” jest specjalny dodatek „Medytacje na Wielki Tydzień”, „Gość” przy okazji wyjaśnia, że w Triduum Paschalnym „Chodzi o Miłość”. W „Niedzieli” jako Temat Numeru potraktowano artykuł „Święte dni Kościoła”, czyli „Jak rozumieć i właściwie przeżyć Triduum Paschalne?”.
Poza tym w „Idziemy” w serii artykułów o modlitwie o. Józef Augustyn, jezuita, zachęca do adoracji, wyjaśniając przy tym na czym ona polega i jakie są jej owoce. Jest też w „Idziemy” wiele „gorących tematów” (sformułowanie ze spisu artykułów zawartych w numerze), a na koniec przestroga lekarza pediatry zatytułowana znacząco „Nikotynowe dziecko”.
Na pewno ważną informacją, jaką zawsze przygotowuje tygodnik „Idziemy” są różne zaproszenia, a tym razem również informacja, gdzie biskupi warszawscy będą celebrować poszczególne części Triduum Paschalnego.
Poza tym:
Z lektury „Gościa Niedzielnego” dowiemy się, na czym polega Betańska Misja Wspierania Kapłanów, a czytając artykuł oparty o rozmowę z profesorem botaniki poznamy wiele informacji o palmach – jakich użyto podczas wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i jak w Polsce podkreślano w Niedzielę Palmową zwycięstwo życia nad śmiercią i nadzieję na życie wieczne.
otwierając „Niedzielę” znajdziemy relacje osób, które wcześniej współpracowały z abpem Tadeuszem Wojdą, niedawno wybranym Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, jest też artykuł o zaskakującym tytule „Ulmowie podbijają świat”, przy okazji możemy poznać „Niewygodną prawdę o Sprawiedliwych”. Również z lektury „Niedzieli” dowiemy się, w jaki nowy, ciekawy dla uczniów sposób organizuje się rekolekcje wielkopostne w jednej z łódzkich szkół podstawowych. W tygodniku „Bliżej życia z wiarą” (ukrytym wewnątrz „Niedzieli”) w ramach cyklu „Ludzkie historie” można przeczytać tekst „W cieniu św. Maksymiliana”, są też, jak zwykle, zwykłe codzienne porady: „Wiosenna apteczka Pana Boga”, „Palma po polsku” i „Święta na stole”. Jako przedświąteczny dodatek przygotowano „Jerozolimski Wielki Tydzień”.