1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy świętej kończy czas przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Spowiedź wielkanocna wiąże się z trzecim przykazaniem kościelnym, które nakazuje, aby w okresie wielkanocnym przystąpić do Komunii świętej, po przygotowaniu się przez sakrament pojednania.
2. Pamiętamy dziś szczególnie w modlitwie za Mamy, wdzięczni za ich trud, miłość i opiekę jaką ofiarują swoim dzieciom. Modlimy się za te żyjące o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Zbawiciela, a także za zmarłe, aby Pan Bóg dał im odpoczynek i radość w niebie.
3. We wtorek 28 maja przypada rocznica śmierci i wspomnienie liturgiczne bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi.
4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze święte według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy świętej o godz. 15.00 z naszej świątyni do kościoła św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Bezpośrednio po procesji będzie odprawiona Msza święta w kościele św. Aleksandra. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która wyraża wiarą w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii i jest świadectwem naszej relacji z Bogiem. Zachęcamy także, aby na czas procesji udekorować okna i balkony domów. Prosimy o zgłaszanie się mężczyzn do niesiania chorągwi i baldachimu, kobiety i dziewczęta do niesienia szarf i feretronów, bielanki i dziewczynki pierwszokomunijne do sypania kwiatów, lektorów i ministrantów. Próby dla dziewczynek sypiących kwiaty na procesji odbędą się: dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 i we wtorek o godz. 19.00 na placu przy kancelarii parafialnej.
5. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o 17.45.
6. W piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
7. Zachęcamy od soboty 1 czerwca do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 18.00, przez cały czerwiec.
8. Wspólnota studentów, parafialna Caritas oraz ks. Michał zapraszają dzieci wraz z rodzicami na piknik z okazji Dnia Dziecka. Termin: przyszła niedziela 2 czerwca po Mszy świętej o godzinie 11.30 na placu przed plebanią (za kościołem).
9. Pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę XVII Święto Dziękczynienia. W tym roku jest to szczególna okazja do dziękczynienia za życie i dzieło św. Jadwigi Królowej. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy Traktem Królewskim procesja z jej relikwiami. Będziemy mogli włączyć się w procesję na wysokości Placu na Rozdrożu około godz. 8.30. Uroczysta Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00 z udziałem Episkopatu Polski.
10. Po każdej Mszy świętej w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na prace wykończeniowe w Świątyni Opatrzności Bożej.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.
Prasa katolicka
Na dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej tygodnik „Idziemy” poprosił profesora z Rzymu, z Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum, ks. Dariusza Kowalczyka, o wnikliwą analizę prawdy wiary o Trójcy Świętej. Autor oparł się o Pismo Święte, ponadto swą refleksję wzbogacił wieloma wydarzeniami z historii.
Ze względu na Dzień Matki Tematem tygodnia w najnowszym numerze „Idziemy” jest macierzyństwo. Znajdziemy wewnątrz numeru takie teksty, jak „Macierzyństwo wpisane w kobiecość” i „Matki pasjonatki”.
Na strony o tematyce historycznej tygodnik „Idziemy” przygotował artykuł, w którym przypomniano marzenie marsz. Piłsudskiego o państwach sprzymierzonych z Rzecząpospolitą.
Wśród wielu zaproszeń szczególnie warto zauważyć zaproszenie na Jasną Górę – na „Ewangelizację z Różańcem” i na Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin do Tomaszowa Mazowieckiego (oba wydarzenia za niespełna tydzień).
W innych tygodnikach katolickich znajdziemy:
„Gość Niedzielny” jako Temat Gościa potraktował ocenę zjawisk nadprzyrodzonych w świetle najnowszego dokumentu watykańskiej dykasterii („Cuda i objawienia”). Temat Trójcy Świętej analizuje w Gościu dr Maria Miduch, a Franciszek Kucharczak próbuje wykazać, że wiedza o Trójcy Świętej „spadła z nieba”. „Gość” przygotował też ciekawe spotkanie – jest to rozmowa z siostrą Nullą Lucyną Garlińską, której uzdrowienie zostało uznane za cud potrzebny do zakończenia procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. Warty uwagi jest też reportaż z Niepołomic, z Domu dla Niewidomych Mężczyzn.
„Niedziela” już na okładce przygotowuje nas do czwartkowej Uroczystości przypominając, że „Bóg wybrał chleb, aby pozostać z człowiekiem”. Na stronach z nadtytułem Nasze Sprawy znajdziemy artykuł „Miejsce mężczyzn w Kościele”, a w reportażu „Dom pełen Miłości” poznamy siostry nazaretanki z Rabki, które prowadzą Dom Matki i Dziecka „U Matusi”. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy tekst „Miłość większa niż choroba” i wywiad z naturoterapeutą o radach na zespół jelita drażliwego. W cyklu „Nasze rady” jest ważny artykuł „Dbaj o siebie bez wyrzutów sumienia”.