1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
2. Dzisiaj także przypada 4. rocznica śmierci długoletniego Proboszcza Parafii – śp. Ks. prałata Bronisława Piaseckiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
3. Już niedługo, 5 sierpnia wyruszy z naszej Parafii na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę grupa biało-żółta wraz z kapłanami posługującymi w Parafii: ks. Markiem Nowakowskim i ks. Grzegorzem Pakowskim. Trwają zapisy na pielgrzymkę za pośrednictwem strony internetowej: www.wapm.waw.pl. Zachęcamy do włączenia się w te szczególne rekolekcje „w drodze”.
4. W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek NMP z Góry Karmel; w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
5. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6. Podczas wakacji, tj. do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian. Kancelaria czynna tylko po południu od godz. 16.00 do 18.00.
7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, wszystkim korzystającym z urlopu – dobrego odpoczynku.
Prasa katolicka
Na okładce nowego numeru tygodnika „Idziemy” widzimy ważny tytuł „Pobożność z głową”, jest on dopełniony przejrzystą wypowiedzią ks. profesora Marka Tatara, teologa duchowości. Ważne miejsce w tygodniku „Idziemy” zajmują też sprawy przyszłości szkoły i formowania młodzieży, której potrzebne są wzorce i poparte przykładem ideały (felietony w pierwszej części tygodnika).
Tematem tygodnia jest ważne dla każdego zagadnienie „Jak nie nudzić się na Mszy Świętej” – ks. Łukasz Piotrowski w prosty sposób podsuwa wiele podpowiedzi i wskazuje ścisły związek udziału we Mszy Świętej z codzienną modlitwą.
Wśród aktualności przeczytamy w „Idziemy” artykuł o różnych formach pomocy, jakie w Kościele organizuje się dla potrzebujących i – ważny dla wielu z nas – wykaz pielgrzymek warszawskich.
Na łamach innych tygodników katolickich znajdziemy:
Tematem w nowym numerze „Gościa Niedzielnego” są jałmużnicy papiescy. Jak mówi o. prof. Andrzej Derdziuk, kapucyn, ich zadaniem jest „przywrócenie biednym godności”, mają oni „rozpoznawać realne potrzeby ludzkie i kierować potrzebne środki tam, gdzie są najbardziej potrzebne”. Z lektury „Gościa” poznamy siostrę benedyktynkę z klasztoru w Staniątkach, która opowiada o dzieciństwie na Syberii i księdza Tomasza Maniurę, oblata Maryi Niepokalanej, który, nieświadomy udaru jechał z młodzieżą na rowerach ponad 20 kilometrów. „Gość” w nowym numerze ogłasza „Konkurs wakacyjny dla całej rodziny”, a w reportażu poznamy niedaleko leżącą Szwajcarię Saksońską.
Nowa „Niedziela” na okładce pragnie zaciekawić czytelnika pytaniem „Czego nie wiemy o Jasnej Górze?”. Prócz odpowiedzi na to pytanie w„Niedzieli” na stronach z nadtytułem Treści wiary znajdziemy kolejny tekst z serii „Dźwięki Biblii” – spojrzymy na Chrystusa oplutego – ta czynność była u Izraelitów gestem religijnym. Przeczytamy też w „Niedzieli” o Kościele Katolickim w Turcji a w Sprawach Rodzinnych poznamy refleksję „Nie wszystko na pokaz” – autorka zachęca do zachowania granic w publikowaniu informacji o swojej rodzinie. Dodatek „Bliżej życia z wiarą” przypomina, że 18 lipca jesteśmy wszyscy zaproszeni, by obchodzić DZIEŃ SŁUCHANIA. Poznamy też parę przedziwnych pielgrzymów – przedsiębiorcę z Krakowa, który za swoim rowerem wiezie na wózku Kamila Padlikowskiego, niepełnosprawnego z wielokończynowym porażeniem mózgowym. Poznamy też „kandydata na ołtarze” francuskiego lekarza, który odkrył przyczynę zespołu Downa, heroicznego obrońcę życia nienarodzonych.