XVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną dzisiaj o godz. 17.45.

2. Jutro wyrusza na Jasną Górę 44. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, w której weźmie także udział grupa biało-żółta związana z naszą parafią – pielgrzymować będzie w niej ponad 100 pątników z ks. Markiem jako przewodnikiem oraz ks. Grzegorzem. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów oraz duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Dzisiaj po każdej Mszy świętej można złożyć intencje modlitewne, które pielgrzymi zabiorą na szlak, a także złożyć ofiarę na organizację i wyżywienie pątników naszej grupy.

3. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya- patrona proboszczów, polecajmy w naszych modlitwach naszego Proboszcza Ks. Prałata Roberta Strzemiecznego, dziękując za Jego gorliwą posługę w naszej Wspólnocie prośmy o siły i potrzebne łaski w podejmowanych dziełach.
We wtorek święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera; w piątek święto św. Teresy Benedykta od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

4. We wtorek przypada znacząca rocznica w historii Parafii: 78 lat temu, 6 sierpnia 1946 roku, w kościele Najświętszego Zbawiciela, w zniszczonych murach świątyni, odbył się pogrzeb licznych bezimiennych ofiar Powstania Warszawskiego. Plac Zbawiciela był wtedy wypełniony tłumem osób żegnających i opłakujących tych, co zginęli w Powstaniu. Pamiętajmy w modlitwie za bohaterów tamtych dni i módlmy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.

5. Przypominamy, że sierpień jest obchodzony jako miesiąc abstynencji i trzeźwości, w którym wielu rodaków powstrzymuje się od spożywania alkoholu. Zachęcamy do włączenia się i rezygnacji z alkoholu jako dobrowolny dar w intencji trzeźwości narodu. Przy tej okazji informujemy, że spotkania wspólnoty AA – Anonimowych Alkoholików odbywają się w każdą sobotę w godz. 21.00 – 23.00 w salach na plebanii.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, wszystkim korzystającym z urlopu – dobrego odpoczynku.

Prasa katolicka

Tematem tygodnia  w nowym numerze tygodnika „Idziemy” są teologicznie ujęte korzyści pielgrzymowania i proste relacje pielgrzymów, którzy opowiadają o swoich motywacjach. Poza powszechnie znanym celem pielgrzymek, jakim jest Jasna Góra redaktorzy tygodnika zauważają również XVI pielgrzymkę „Z Żytniej do Ostrówka”, gdzie świętowano setną rocznicę przybycia Heleny Kowalskiej (późniejszej św. siostry Faustyny) do domu Lipszyców, gdzie pracowała przed wstąpieniem do zakonu.           

Nie mogło zabraknąć w początku sierpnia wątków powstańczych: między innymi możemy przeczytać rozmowę z wicedyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego „Pierwsze takie muzeum”. W trosce o trzeźwość Polaków redakcja z niepokojem przypomina, że koszty nadużywania alkoholu to w naszej ojczyźnie ponad 100 mld złotych.

Tygodnik „Idziemy” wraz z innymi tygodnikami katolickimi w Polsce włącza się do akcji „TAK dla religii” – można skorzystać z ankiety, poprzez którą prowadzona jest zbiórka podpisów pod protestem skierowanym do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W punktach sprzedaży prasy znajdziemy inne tygodniki katolickie, a w nich podobna tematyka, czyli:

„Gość Niedzielny na okładce woła „TAK dla religii w szkole”; Tematem Gościa  jest Walka z alkoholizmem, w Cyklu wakacyjnym znajdziemy zaproszenie do MARIAZELL w Austrii, a na kolejnych stronach poznamy owady polskich łąk. W ramach ciekawostek naukowych „Gość” przygotował artykuł W służbie sportu „Technologia na igrzyskach”.

Nowa „Niedziela” przypomina, że „Alkohol odbiera wszystko”, na stronie Dźwięki wiary znajdziemy zabawnie zatytułowany artykuł „Szczebiotać na dachach”, a z nadtytułem Treści wiary znajdziemy tekst „Co wydarzyło się na Górze Tabor?”. W Sprawach rodzinnych dowiemy się, jakie są sposoby na „Reperowanie więzi”. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy nowe Ludzkie historie, poznamy też cud opisany przez strażaka „Przywrócony do życia”, są tam też „Pomysły na omlet” i relacja z Pojezierza Gnieźnieńskiego.