XXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
– we wtorek wspomnienie św. Moniki;
– w środę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
–  w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W przyszłą niedzielę, 1 września przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu Msza święta w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny o godz. 18.30.

4. Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na koncert organowy „Organy Śródmieścia”. Wstęp wolny.

5. Przypominamy także o porządku wakacyjnym Mszy świętych: do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00.

6. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do godz. 18.00.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, wszystkim korzystającym z urlopu – dobrego odpoczynku.

Prasa katolicka

Tematem tygodnia w nowym numerze „Idziemy” jest zdanie umieszczone na okładce „Na ratunek małżeństwu”. Prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie twierdzi wręcz, że „Rodzina się opłaca” – dowiemy się na przykład, jakie są społeczne koszty rozpadu rodzin. Nie mogło też w „Idziemy” zabraknąć tematu katechezy w szkole – Redakcja zaprosiła do rozmowy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Katechetów Świeckich.  

Poza tym, z lektury tygodnika „Idziemy” dowiemy się, jak stworzono rodzinną atmosferę w parafii pw. św. Bartłomieja w Janówku koło Nowego Dworu Mazowieckiego, poznamy też relację obchodów Cudu nad Wisłą  – w Ossowie i Radzyminie. Felietoniści z „Idziemy” zastanawiają się nad tym, „czy można obrazić Pana Boga” oraz jakie mogą być skutki eksperymentów proponowanych przez resort edukacji. Reporterzy zapraszają czytelników do sióstr urszulanek na Powiśle a z osobistego opowiadania Radosława Sznajdera dowiemy się, że „niezależnie od tego, co człowieka w życiu spotkało, można dojść do spełniania Woli Bożej”.

W innych tygodnikach katolickich odnajdziemy m.in.:

 „Gość Niedzielny” przygotował ciekawe fragmenty dziejów jasnogórskiej ikony, poznamy tych, których przyprowadził do Pana Boga obraz Matki Częstochowskiej, dowiemy się o tym że ten obraz jest znany i czczony również wśród Papuasów. Prócz tego „Gość” przybliża sylwetki niepełnosprawnych sportowców, którzy wezmą udział w paraolimpiadzie, dowiemy się też, dlaczego Śnieżkę można nazwać „Górą Pielgrzymów”. W ramach cyklu Europa od Góry poznamy posąg Matki Bożej wykonany z 213 dział armatnich.

Nowy numer „Niedzieli” na okładce wita nas tytułem „Co mówi twarz Maryi” (z jasnogórskiego wizerunku). Wewnątrz numeru kustosz Jasnej Góry opowiada o codzienności sanktuarium. Tematem numeru jest Genetyka – tytuł tekstu nieco przeraża: „Prześcignąć Stwórcę?”. Na stronach z nadtytułem Dźwięki Biblii dowiemy się, że „zburzenie świątyni, śmierć Chrystusa na krzyżu i łamanie chleba podczas Eucharystii to w rzeczywistości jeden i ten sam obraz”. W dziale historycznym poznamy „Powstanie od kuchni”, a felietonista Rafał Porzeziński odsłania prawdę w artykule „Podstęp i postęp”. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy „Nowe życie po przeszczepie” i dowiemy się, że „Popcorn [jest] starszy od piramid”. Jest tam propozycja ciekawej zabawy, która doskonale stymuluje rozwój mózgu dziecka („Trening dla mózgu”).