1. Dzisiaj o godz. 18.00 nieszpory.
2. Mszą świętą o godz. 16.00 rozpocznie się cykl przygotowań dla dzieci klas III szkoły podstawowej do I Komunii świętej.
3. Zapraszamy młodzież z klas VIII oraz I szkół średnich na kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie: 4 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej, szczegóły u ks. Grzegorza.
4. W piątek 11 października rozpocznie się kolejna edycja Kursu przedmałżeńskiego, szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w środę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona Warszawy; w piątek św. Wincentego a Paulo, kapłana; w sobotę św. Wacława, męczennika.
6. We wszystkich kościołach w Polsce, dzisiaj po każdej Mszy świętej, zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź. Można włączyć się także w akcję „Caritas”, przygotowując paczkę dla powodzian lub składając dary do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na stronie internetowej, w ogłoszeniach w gablocie lub stoliku z prasą.
7. Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej organizuje zbiórkę pieniężną i darów dla powodzian, które zostaną przekazane do klasztoru OO. Franciszkanów w Kłodzku. Dary można składać w dniach 23 i 24 września w godz. 12.00 -20.00 w świetlicy na plebanii.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy.
Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Prasa katolicka
Sprawy najpilniejsze, pomocy dla osób poszkodowanych w południowozachodniej Polsce – ze względu na czas potrzebny na przygotowanie i wydrukowanie czasopisma znajdziemy w tygodniku „Idziemy” tylko na stronach z nadtytułem Z Marszu.
Wcześniej przygotowany Temat tygodnia to problematyka związana z tożsamością płciową młodych ludzi – zapoznamy się z opiniami psychologa, duszpasterza, doświadczonych rodziców. Nawiązując do tego tematu zamieszczono też rozmowę z o. prof. Jarosławem Kupczakiem zatytułowaną „Czy dusza ma płeć?”
Na stronach Z kart historii przeczytamy o dziejach żubra, nieodłącznie kojarzonego z Puszczą Białowieską.
Warto pamiętać o innych tygodnikach katolickich, w których znajdziemy:
„Gość Niedzielny” na pierwszej stronie, obok fotografii świątyni zalanej wodą, cytuje fragment Biblii, w którym czytamy, że nawet wielkie wody „nie zdołają ugasić miłości” – wewnątrz numeru, potraktowany jako Temat Gościa – reportaż z miejsc objętych powodzią. Jest też w „Gościu” relacja z najdłuższej w obecnym pontyfikacie, pielgrzymki papieża Franciszka. Na stronach z nadtytułem Nauka dowiemy się, „Jak powstaje powódź?”. Poznamy też, z lektury „Gościa” życie i męczeńską śmierć dwóch kapłanów, zamordowanych podczas hitlerowskiej okupacji.
„Niedziela” woła „Błogosławcie, a nie złorzeczcie!”, a w słowie wprowadzającym w lekturę numeru czytamy, że „słowo ma wyjątkową moc”, a Tematem numeru jest gorąca zachęta, by bardzo dbać o słowa, jakie wypowiadamy, bo są one, tak naprawdę, „orędziem duszy do duszy”. Czytając kolejne teksty możemy sobie uświadomić, że „mowa nienawiści, to pierwszy krok do agresji”.
Dodatek „Bliżej życia z wiarą” przedstawia poetę, który odnalazł Pana Boga przez teatr i sztukę, możemy tez bliżej poznać „Ogród pełen barw i zapachów” ale również zdrowia (Hipokrates przekonywał, że „przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie”). Można jeszcze znaleźć w salonikach prasowych nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.