1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego, która ma nam przypomnieć o źródłach wiary, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Mottem tego dnia są słowa Psalmu 119: „Pokładam nadzieję w Twoim Słowie”. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego indywidualnie i w rodzinach. Niech Słowo Boże pomaga w rozeznaniu woli życia i powołania.
2. Trwa Rok Jubileuszowy, w którym wierni prawdziwie pokutujący, poruszeni duchem miłości, oczyszczeni sakramentem pokuty i pojednania oraz pokrzepieni Komunią świętą, modląc się zgodnie z intencjami papieża, mogą uzyskać odpust zupełny z grzechów. Przypominamy, że kościołem jubileuszowym w Archidiecezji Warszawskiej, w którym wierni mogą uzyskać odpust zupełny jest nasz kościół Najświętszego Zbawiciela – Sanktuarium Matki Zbawiciela. Zachęcamy do korzystania z tego szczególnego przywileju dla siebie lub osoby zmarłej.
3. Wdzięczni Bogu za ustanowienie naszego Sanktuarium kościołem jubileuszowym Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy nieustannym różańcem. To modlitwa trwająca nieprzerwanie 7 dni. Przy wyjściu z kościoła zapraszamy do zapisywania się do modlitwy różańcowej w ciągu wybranej przez siebie jednej godziny w nadchodzącym tygodniu. Intencja: dziękczynienie za ustanowienie Sanktuarium Matki Zbawiciela kościołem jubileuszowym, w którym wierni mogą uzyskać odpust zupełny oraz o błogosławione owoce tego czasu dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela.
4. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
5. Po Mszy świętej o godz. 13.00 koncert chóru wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego Jubilus.
6. Jutro zakończymy wizyty duszpasterskie. Od 16.30 odwiedzimy parafian przy Al. Szucha 2/4, 11, 11a, 11b, 13/15, 16, 27, Pl. Zbawiciela 2, 5, Litewska (cała), Jaworzyńska (cała). Dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe i serdeczne przyjęcia księży w swoich domach.
W tym tygodniu:
- we wtorek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła;
- w piątek św. Jana Bosko, kapłana;
- w sobotę, która jest pierwszą miesiąca, nabożeństwo według objawień fatimskich, po Mszy świętej o godz. 9.00.
7. W przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Obrzęd błogosławieństwa przyniesionych świec na każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 18.30 inauguracja nowej iluminacji na wieżach kościoła.
8. Przyszła niedziela to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
9. Życzymy błogosławionej niedzieli i zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Prasa katolicka
Na dzisiejszą niedzielę redakcja „Idziemy” przygotowała już tysięczny numer pisma rozprowadzanego aktualnie w kilku diecezjach. Pisze o tym Redaktor Naczelny tygodnika, ks. Henryk Zieliński, dziękuje przy tym wszystkim współpracownikom i Czytelnikom. Tematem tygodnia jest aktualny problem polskiego szkolnictwa, znajdziemy wewnątrz dwa artykuły: ”Edukacja czy indoktrynacja?” i „Kto trzęsie polską szkołą?”. Oprócz tego w tym numerze tygodnika „Idziemy” możemy poznać jak zawsze trafiający w ważny problem felieton jezuity, ks. Dariusza Kowalczyka („Dystrybutorzy faktów?”) a na kolejnych stronach zatroskana o Kościół autorka (Anna Meetschen) zachęca, by w Roku Jubileuszowym zrezygnować z krzywdzących złośliwości, wyraża pragnienie, by nasze słowa podnosiły na duchu, by były pełne łagodności i niosły nadzieję. Anna Wardak pisze żartobliwie o dyslaborii, zauważając z niepokojem osoby marnujące swoje talenty, a „dyżurny duszpasterz”, ks Marek Kruszewski wyjaśnia, czy są grzechy nieodpuszczalne. Na stronach Z kart historii Jan Kasprzyk wspomina „Piekło Auschwitz”.
Zgodnie z tradycją tygodnika „Idziemy” na ostatnich stronach wydrukowano program Filharmonii Narodowej na luty br.
Zachęcamy do zainteresowania się również innymi tygodnikami katolickimi. Dzisiaj w nich znajdziemy:
W „Gościu Niedzielnym” poruszono temat „Ewangelia w świecie nadmiaru” – z jednej strony „Gość” cytuje papieża Francizka, który mówi, że „pan Bóg zawsze daje w nadmiarze”, a z drugiej czytamy, jak się ustrzec pred tyranią algorytmów i pogonią za klikalnością?”. Przy tej okazji – nawiązując do Niedzieli Słowa Bożego – poznamy „Ludzoi świętego przekazu”, czyli świętych (i nie tylko), którzy doceniali wagę słów i umieli z nich korzystać na chwałę Bożą. Wspaniałych przeżyć można doznać czytając wspomnienie o słudze Bożym Piotrze Goursacie, który powiedział kiedyś, że „Serce Jezusa można porównać do pieca, w którym przechadzali się trzej biblijni młodzieńcy”, a na kolejnej stronie dowiadujemy się, że „modlitwa zmienia nasz mozg”.
Do „Niedzieli” – to nowopowstająca tradycja – dołączono (już drugi raz) „Niezbędnik katolika” przygotowany na luty tego roku – pomoc w osobistej modlitwie. A w numerze na 26 stycznia wyróżniono przede wszystkim teksty „O czytaniu Biblii (Temat numeru to SŁOWO BOGA), na marginesie dołączono ciekawą refleksję, czy modlitwa to akt serca czy głowy. Znaczące miejsce przyznano zachęte do obejrzenia filmu, który już niebawem (31 stycznia) pojawi się na ekranach kin – „Serce Ojca – cuda świętego Józefa”. Na pewno warto przeczytać w nowej „Niedzieli” krótki tekst o „Cichym geniuszu” – jak nazwano świętego Tomasza z Akwinu. Jak zawsze, w dołączonym do „Niedzieli” tygodniku „Bliżej życia z wiarą” poznamy ciekawe osoby i wydarzenia. Głównym problemem poruszonym na stronach tego tygodnika – dodatku jest strata dziecka nienarodzonego. O swych zmaganiach opowiadają rodzice (artykuł „Bóg jest obok”). Poznamy poza tym „Świąteczny cud (z 2012 roku) – relacja o dziewczynce, której uzdrowienie przypisywane jest bł. Paulinie Jaricot, a osoby, które szukają rady, jak poradzić sobie z malkontentem chętnie przeczytają tekst „Wszędzie widzi problem”.