1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego będziemy rozważać najważniejsze wydarzenie historii Zbawienia, objawiające nieskończoną Miłość Boga do człowieka.
2. Poświęcenie palm, które symbolizują i upamiętniają wjazd Jezusa do Jerozolimy – podczas każdej Mszy świętej. Tradycyjnie ministranci rozprowadzają palmy, a złożone ofiary będą przeznaczone na wsparcie ich wakacyjnego wyjazdu.
3. Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz. 17.30.
4. Zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym i czuwania przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem biskupi i kapłani archidiecezji będą celebrować Mszę Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej, podczas której zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych.
5. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie w Ciemnicy. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do godz. 22.00. Spowiedź tego dnia w godzinach: 7.00–8.30 oraz 15.00–17.00.
6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii czuwanie przy Grobie Pańskim. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do godz. 22.00. O godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Spowiedź w godzinach 8.00-17.00. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta). W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
7. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19.30. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do godz. 22.00. O godz. 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w godzinach 8.00-17.00. Poświęcenie pokarmów od 7.00 do 17.00 (poza czasem Ciemnej Jutrzni).
8. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Będzie ona poprzedzona procesją wokół Placu Zbawiciela, której przewodniczyć będzie J.E. bp Rafał Markowski. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego.
9. Ministrantów, lektorów i studentów, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgiczne liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie do zakrystii w najbliższy wtorek o godz. 19.15.
10. Zapraszamy do dołączenia do scholii, która będzie śpiewać podczas liturgii Triduum Paschalnego. Poszukujemy głosów kobiecych i męskich, przy czym ze względu na czterogłosowy charakter repertuaru, prosimy o zgłoszenia od osób, które potrafiąc czytać nuty. Próby odbędą się we wtorek i środę Wielkiego Tygodnia o godzinie 18:30, w salce nr 5 na plebanii. Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów można uzyskać w zakrystii po każdej dzisiejszej Mszy świętej.
11. Zachęcamy do wsparcia dzieła pomocy potrzebującym Caritas poprzez zakupienie świec na stół wielkanocny. Można je nabyć dzisiaj po Mszach świętych w sklepiku pod chórem lub w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Będziemy przygotowywać naszą świątynię na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą włączyć się w sprzątanie kościoła w środę o godz. 19.00.
13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Bazyliki Bożego Grobu w Przeworsku oraz Muzeum błogosławionej rodziny Ulmów w Markowej w sobotę 26 kwietnia. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej oraz u ks. Michała.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego „Idziemy”.
Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia ostatnich dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Prasa katolicka
Niewątpliwie, ze względu na Wielki Tydzień, który rozpoczynamy, najważniejsze w nowym numerze tygodnika „Idziemy” są teksty zawierające treści o Triduum Paschalnym: jak te dni przeżywać, czy zabierać dzieci na długie liturgie, dowiemy się też, jakim artystycznym wyobrażeniem jest „Jezusek Palmowy” (są takie trzy figurki w Polsce). Równolegle obchodzimy w Polsce Milenium Korony Polskiej, z tym zagadnieniem związano Temat Tygodnia – przypomnimy sobie z lektury tygodnika różne fakty sprzed tysiąca: postać Bolesława Chrobrego i sytuację polityczną Polski na tle Europy. Poza tym w nowym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy wywiad „Nadzieja na miłość” (z liderami ruchu Spotkania Małżeńskie), dowiemy się, komu pomaga Orla Straż a warszawski przewodnik zaprosi nas na ul. Strzelecką 8, do Izby Pamięci – dawnej katowni NKWD. Dla osób, które nie mogą wychodzić z domu ważne są w „Idziemy” informacje o transmisjach z liturgii poszczególnych dni Triduum.
W innych tygodnikach katolickich w tym tygodniu można przeczytać:
„Gość Niedzielny” Triduum Paschalne nazwał „najlepszą okazją, by się zatrzymać” w biegu codzienności. „Droga do pustego Grobu” to Temat Gościa. „Gość” przypomina trzy obrazy Zbawiciela „nie ręką ludzką uczynione”, dowiemy się też, co łączy krakowskie Łagiewniki z sanktuarium na Białych Morzach. Zapewne nie tylko artystów zainteresuje artykuł o różnych przedstawieniach Krzyża w sztuce, dowiemy się też, który ze znanych artystów narodził się i zmarł w Wielki Piątek. Ciekawy jest też tekst „To nie jest wyrok” – opisujący zmaganie się z chorobą Parkinsona.
„Niedziela” na okładce zapowiada, że wewnątrz numeru są opisane bardzo budujące „Niełatwe powroty do Boga”, ciekawe jest też rozważanie „Między pychą a pokorą – zaduma nad mądrym odnalezieniem złotego środka. Poruszająca jest też relacja z Kalwarii Zebrzydowskiej: „Przyjeżdżają turyści, wyjeżdżają pielgrzymi”. O. Eugeniusz Grzywacz z zakonu pijarów pomaga nam w rozmowie, którą zatytułowano „Jak czytać Krzyż?”, a z lektury „Niedzieli warszawskiej” dowiemy się, skąd się wziął zwyczaj święcenia Palm.
W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy Annę Leśniak, która żyła daleko od Boga, a teraz „Zawierzyła Maryi”. Dział Nasze rady przekonuje, że „Rozmowy można się nauczyć”. Jest też w dodatku dział kulinarny, w którym znajdziemy wskazówki do przygotowania świątecznych łakoci. Jest jeszcze w salonikach prasowych kwietniowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” skierowany, jak zawsze, do najmłodszych.