1. Trwa Rok Jubileuszowy obchodzony pod hasłem Pielgrzymi nadziei. Wierni prawdziwie pokutujący, poruszeni duchem miłości, oczyszczeni sakramentem pokuty i pojednania oraz pokrzepieni Komunią świętą, modląc się zgodnie z intencjami papieża, mogą uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że kościołem jubileuszowym w Archidiecezji Warszawskiej, w którym wierni mogą go uzyskać jest nasz kościół Najświętszego Zbawiciela – Sanktuarium Matki Zbawiciela. Zachęcamy do korzystania z tego szczególnego przywileju dla siebie lub osoby zmarłej.
2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, w której będziemy modlić się o otwarcie serc na przyjęcie łaski pojednania i przebaczenia w Roku Jubileuszowym.
3. W tym tygodniu w sobotę święto Katedry św. Piotra, apostoła, które przypomina o prymacie władzy następcy św. Piotra i jest znakiem jedności w Kościele powszechnym. Jest także okazją do modlitwy w intencji Papieża Franciszka.
4. Kolejna edycja Kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się 28 lutego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii.
5. Ostatnie katechezy dla dorosłych i młodzieży głoszone przez Drogę Neokatechumenalną w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele.
6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby, które borykają się z problemami ruchowymi, wspomagając się kulami lub laską, na spotkanie konsultacyjne z Panią rehabilitant, które odbędzie się w najbliższy czwartek w godz. 16.00-18.00 w sali na plebanii.
7. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę tzw. remontową i inwestycyjną, a także składane na konto fundacji lub konto parafialne. Kontynuujemy nadal prace na elewacji kościoła, a także rozpoczniemy prace wewnątrz w transepcie przy instalowaniu ołtarza św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Życzymy błogosławionej niedzieli i zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Prasa katolicka
Redakcja tygodnika „Idziemy” postanowiła, by tym razem Tematem tygodnia stało się zdanie, które trudno przecenić: „Jak dbać o miłość?”. Poproszono o rozmowę doradcę Ruchu Spotkania Małżeńskie, o. Mirosława Pilśniaka. Przypomina on, że sakrament małżeństwa to powierzenie Bożej opiece ludzkich obietnic, jest prośbą o łaski umacniające ludzkie postanowienia. Na kolejnych stronach możemy poznać historię małżonków, którzy przeżyli ze sobą 66 lat. Wraz z tygodnikiem „Idziemy” jesteśmy zaproszeni do odwiedzenia Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Ignacowie, a wśród zaproszeń znajdziemy zachętę do udziału w kolejnym spotkaniu Duchowość dla Warszawy – tym razem będzie to wykład o. Tomasza Gałuszki, dominikanina „Paraliż duszy. O głupocie w życiu i duchowości”. Jezuita, o. Dariusz Kowalczyk w tym temacie przypomina, że głupota to nie brak uzdolnień tylko niewłaściwe korzystanie z inteligencji. Podejmując walkę ze szkodliwymi stereotypami tygodnik „Idziemy” przedstawia piękną służbę pracowników i wolontariuszy Caritasu w prowadzonych przez tę organizacje hospicjach.
Otwierając inne tygodniki katolickie znajdziemy tam:
W „Gościu Niedzielnym” na pierwszej stronie okładki widzimy przypomnienie postaci bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej – opowieść o jego życiu i posłudze to Temat nowego Gościa. Z okazji Światowego Dnia Radia „Gość” przypomina, że sto lat temu emitowano po raz pierwszy ludzki głos na antenie i opowiada o możliwościach, jakie radio daje w dziele ewangelizacji. Przy okazji dowiemy się kilku szczegółów z pracy Radia Watykańskiego. Poznamy też z lektury „Gościa” mało znaną metodę przybliżania dzieciom Słowa Bożego (artykuł „Gdzie mieszkają przypowieści” – o metodzie Godly Play). „Gość” datowany na 16 lutego przynosi też wyjątkowo dużo ludzkich opowieści: poznamy pełne miłości listy Kornela Makuszyńskiego do żony, dowiemy się kilku szczegółów z życia byłego więźnia obozu oświęcimskiego, prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, który kilkadziesiąt lat życia poświęcił pomocy kobietom ciężarnym, dowiemy się też że „W trwałych związkach żyjemy dłużej”.
Tematem zapowiedzianym na okładce nowej „Niedzieli” jest troska o piękno polskiej mowy (z okazji Dnia Języka Ojczystego). Poznamy też podczas lektury nowej „Niedzieli” polskich naukowców w sutannach a wśród nich księdza Wacława Szuniewicza – okulistę do którego w Chinach ludzie „pokonywali setki kilometrów, by odzyskać wzrok”. Na stronach z nadtytułem Sprawy Rodzinne przeczytamy „Jak pomóc naszym dzieciom odnajdywać sens życia?”, a w „Niedzieli Warszawskiej” przeczytamy reportaż ze szkoły pijarów na Siekierkach i odwiedzimy zabytkowe ermitarium na Bielanach.
W dołączonym do „Niedzieli” tygodniku „Bliżej życia z wiarą” poznamy drogę do świętości pewnego małżeństwa i przeczytamy o harcerskim Dniu Myśli Braterskiej, który przypada 22 lutego. Jest jeszcze do nabycia w salonikach prasowych „Mały Gość Niedzielny”.