XIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj o godz. 17.45.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; w czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. W sobotę 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.30 procesja różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu wraz dziękczynieniem za dar koronacji 25 lat temu wizerunku Matki Zbawiciela przez św. Jana Pawła II.

4. Po raz kolejny z naszej Parafii wyruszy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę grupa biało-żółta. Zapraszamy w sobotę 13 lipca o godz. 17.00 na spotkanie przed pielgrzymką zarówno pielgrzymów z zeszłych lat, jak i osoby, które zastanawiają się nad wyruszeniem na pielgrzymkę w tym roku. Spotkanie odbędzie w dolnym kościele i rozpocznie się Mszą święta, a następnie wprowadzeniem dla nowych pielgrzymów i rozmowami przy cieście.

5. Podczas wakacji, tj. do końca sierpnia, nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Pozostałe godziny Mszy świętych bez zmian. Kancelaria czynna tylko po południu od 16.00 do 18.00.

6. W ostatnią środę przeżywaliśmy święto św. Tomasza, apostoła i dzień imienin naszego organisty Pana Prof. Tomasza Kalisza. Wdzięczni za długoletnią i piękną posługę, życzymy wszelkich łask i opieki Matki Zbawiciela.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Nasz Zbawiciel”. Najnowszy numer poświęcony jest jubileuszowi koronacji wizerunku Matki Zbawiciela oraz tematom pielgrzymkowym i wakacyjnym.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień oraz dobrego przeżycia czasu wakacyjnego odpoczynku.

Prasa katolicka

Mimo rozpoczętych już wakacji nowy numer tygodnika „Idziemy” jest pełen dynamizmu, a to ze względu na podjęte tematy: zarówno bieżące jak i te zawsze aktualne.  Tematem tygodnia jest „atrakcyjność sakramentu małżeństwa” – autorzy m. in. stawiają pytanie, dlaczego przygotowanie do kapłaństwa trwa co najmniej sześć lat, a kurs przedmałżeński w wersji najbardziej skróconej – dwa dni. Z nowego numeru dowiemy się też, jak Caritas próbuje „Odmienić los dzieci” ale również dlaczego mimo pojawiających się zniechęcających opinii wciąż wielką popularnością cieszą wakacje dla dzieci i młodzieży organizowane przez wspólnoty parafialne i organizowane przez ruchy katolickie.

Na stronach Z kart historii tygodnik „Idziemy” przypomina mało znaną bitwę o Ankonę (gdzie oddziały polskie walczyły o uwolnienie m.in. włoskiego Loreto) a dyżurna lekarka doradza – w pielgrzymkowym czasie – jak radzić sobie z pęcherzami na stopach. Oczywiście, jak zawsze, są w „Idziemy” liczne aktualne informacje i zaproszenia.

Otwierając inne tygodniki katolickie widzimy, że:

 „Gość Niedzielny w nowym numerze wyjaśnia, czym jest schizma a czym herezja. Poza tym „Gość” zdecydował się na dotknięcie gorących tematów: pyta, czy wolno pomijać w prezentowaniu współczesnej historii Polski o. Kolbego, rtm. Pileckiego i rodzinę Ulmów, podejmuje dyskusję, czy dobre jest usunięcie Rymkiewicza z programu szkolnego, słucha głosu Krzysztofa Ziemca i innych osób związanych z mediami. Również w „Gościu” poznamy „Aktywną Parafię” i zauważymy „Konserwanty stare jak cywilizacja”. Z historii ludzkich z zaciekawieniem przeczytamy, co kryje artykuł zatytułowany  „Matka własnego ojczyma”. Mało znamy też męczenników z Ugandy, których „Gość” nam dzisiaj przedstawia.  

Nowa „Niedziela” już na okładce zachęca do spędzenia urlopu w Polsce („W Polskę idziemy”) uzasadniając, że w na naszych ziemiach znajdziemy wiele niedostępnych gdzie indziej atrakcji. W ramach Tematu numeru przeczytamy artykuły „Uciec od zgiełku” czy o prawie do odpoczynku. Na stronach Treści wiary „Niedziela” wyjaśnia „czym jest kabała”.  W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy Zbigniewa Kowalskiego, który – jak sam o sobie mówi -„Był ateistą”, a po zadziwiającej jego samego przemianie stał się ewangelizatorem. W tym samym dodatku możemy udać się „Śladami świętego małżeństwa” – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.