XXXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada XVI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przeżywany pod hasłem: S.O.S dla Ziemi Świętej. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej. 

2. Nabożeństwo różańcowe z modlitwą wypominkową dzisiaj o godz. 17.45. W transepcie po stronie ołtarza św. Ekspedyta znajduje się puszka, do której można jeszcze składać intencje na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.45.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości: zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

4. We wtorek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę 13 listopada – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; tego dnia po Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo z procesją różańcową i adoracją w dziękczynieniu za koronację wizerunku Matki Zbawiciela; w sobotę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

5. W poniedziałek 11 listopada przypadają imieniny posługującego w naszej Parafii ks. Marcina Ośko. Wdzięczni Panu Bogu za piękną i owocną pracę, modlić się będziemy w jego intencji na Mszach świętych o godz. 6.30, 7.00 i 9.00.

6. W związku ze świętem Politechniki Warszawskiej w przyszłą niedzielę o godz. 20.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji środowiska akademickiego, pod przewodnictwem Jego Magnificencji Rektora Katolickiej Akademii Teologicznej w Warszawie ks. prof. Krzysztofa Pawliny.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Siostry Felicjanki będą kwestować na rzecz hospicjum przy ul. Nowowiejskiej.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Prasa katolicka

Już od poprzedniej niedzieli wyłożony jest nowy numer biuletynu „Nasz Zbawiciel”, zachęcamy korzystania z przygotowanych tekstów.              

W datowanym na dzisiejszą niedzielę numerze tygodnika „Idziemy” poznajemy bliżej nowo mianowanego metropolitę warszawskiego, abpa Adriana Galbasa, a Tematem numeru jest zainicjowany przez Eryka Mistewicza projekt „Opowiadamy Polskę światu” – niewiele się o tym mówi, a dzięki wielu pomysłom o naszej Ojczyźnie świat wie coraz więcej i myśli coraz lepiej. Biskup pomocniczy warszawsko-praski, Jacek Grzybowski podsumowuje w „Idziemy” zakończony niedawno synod o synodalności, poznamy też w nowym numerze tygodnika szkoły, w których skorzystano z możliwości ułożenia własnego regulaminu i zadecydowano o rezygnacji z telefonów w rękach uczniów. Ks. Marek Kruszewski odpowiada na pytanie czytelników, „czy można modlić się o rozwód?”, a lekarz pediatra omawia wpływ zmiany czasu na zdrowie.

„Gość Niedzielny” przypomina, że przed stu laty na stolicę biskupią w Warszawie został powołany biskup katowicki August Hlond. W dziale liturgicznym znajdziemy w  „Gościu” notatkę o wizerunku Maryi czczonym w Ostrej Bramie – jest to najprawdopodobniej Maryja w chwili Zwiastowania. Przedstawiciel organizacjo Open Doors, wspierającej chrześcijan prześladowanych w całym świecie (Łukasz Wilczyński) opowiada dzisiaj o „Ewangelii w piekle Korei Północnej”. Bardzo ważny jest wywiad z siostrą elżbietanką, dyrektorką Domu św. Karola, w którym przebywają dzieci specjalnej troski. Wielu czytelników zapewne zainteresuje przygotowane przez  „Gościa” wspomnienie o księdzu Marcinie Laternie, spowiedniku i kapelanie króla Stefana Batorego. Fascynujące też jest spotkanie z chórem Allegria, którego członkami są niewidome dzieci.

 „Niedziela” na okładce przypomina ideę, która twierdzi, że jako Polacy jesteśmy obdarowani „Polskim genem wolności” – taki jest Temat numeru. W dziale Treści wiary znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie „Do czego dążą ateiści?”. Na stronach z nadtytułem Sywetka „Niedziela” przypomina Władysława Reymonta, człowieka o trudnej historii życia, uhonorowanego rok przed śmiercią literacką nagrodą Nobla. W „Niedziela warszawska” przypomina metropolitę warszawskiego, kardynała Aleksandra Kakowskiego, a prawnik przypomina zasady nagrywania a ukrycia. Dodatek „Bliżej życia z wiarą” przedstawia Małgorztę Dąbrowską, która prywatnie jest matką czworga dzieci a zawodowo jest trenerem motywacyjnym, pomaga wielu ludziom w ich decyzjach życiowych. Ciekawy jest artykuł „Nastolatek w kościele”.