1. Dzisiaj obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt – Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której bezpośrednio zostanie odprawiona Msza święta, na którą przyjmujemy intencje zbiorowe. Można je zgłosić w zakrystii. Taca będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas. Jednocześnie przypominamy, że codziennie, oprócz soboty, sprawujemy Mszę świętą o godz. 15.00, poprzedzoną Koronką do Miłosierdzia Bożego.
2. Zakończyliśmy rekolekcje indywidualne 33-dniowe z Miłością Miłosierną i „Małą Drogą” św. Teresy z Lisieux, które przygotowywały do poświęcenia się Miłosierdziu Bożemu. Dokona się ono w święto Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godz. 13.00. Spotkanie osób, które uczestniczyły w rekolekcjach odbędzie się 12 maja po Mszy świętej o godz. 18.30.
3. Nieszpory dzisiaj o godz. 18.00.
4. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. We wtorek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo z według objawień fatimskich z racji pierwszej soboty, która przypada 3 maja, wyjątkowo o godz. 17.00.
W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski związana z ważnymi wydarzeniami z naszej historii: obroną Jasnej Góry przed Szwedami, ślubami króla Jana Kazimierza, w których ogłosił Matkę Bożą Królową Korony Polskiej i powierzył jej opiece mieszkańców Rzeczypospolitej oraz Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Tego dnia będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, aby za wstawiennictwem Matki Zbawiciela wytrwała w wierności Chrystusowi. Msze święte jak w każdą niedzielę.
6. Od czwartku przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.
7. Zachęcamy do udziału w dzisiejszym Narodowym Marszu Życia, pod patronatem Episkopatu Polski. Marsz wyruszy o godz. 12.30 z Placu Zamkowego. To manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary, wolności i niepodległości. Jest to także manifestacja wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo i przyszłość chrześcijańskiej Polski. Marsz, zaplanowany w dniu głównych obchodów 1000-lecia koronacji królewskiej Bolesława Chrobrego i millenium Królestwa Polskiego, będzie również świętowaniem tego jubileuszu.
8. Akcja Katolicka zbiera dzisiaj podpisy pod wnioskiem o obronę muzeum „Pamięć i tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu oraz wnioskiem o obronę przed sprzedażą lasów państwowych.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowego numeru tygodnika „Idziemy” oraz gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel”.
„Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego” (Dz.699).
Prasa katolicka
Do każdego egzemplarza Redakcja tygodnika „Idziemy” dołączyła płytę z nagraniem znanej książki „O Naśladowaniu Chrystusa” w tłumaczeniu Anny Kamieńskiej, wspomnianej w tym numerze („Pisarka z Bożego wezwania). Tematem Tygodnia jest oczywiście „Źródło naszej nadziei”, czyli Miłosierdzie Boże – na kilku stronach przypomniano zarówno polskie korzenie tego kultu i pełne chwały Bożej jego owoce.
Ponieważ w końcu kwietnia przypada kolejna rocznica wyzwolenia obozu w Dachau przez oddziały armii amerykańskiej, a jest to traktowane jak cud przypisywany wstawiennictwu świętego Józefa – Jan Józef Kasprzyk przygotował artykuł „Dachau – kapłańskie piekło”.
Jest też w „Idziemy” wiele relacji i zaproszeń, jak zwykle w końcu miesiąca znajdziemy tam też majowe propozycje Filharmonii Narodowej.
Zarówno „Gość Niedzielny” jak i „Niedziela” dołączyły bezpłatny dodatek specjalny dotyczący zmarłego w poniedziałek papieża Franciszka. Również oba te tygodniki przypominają bł. Carla Acutisa, ze względu na dzisiejszą kanonizację.
Poza tym w „Gościu” jest ważny wywiad z mężczyzną chorym na wrodzoną łamliwość kości – jest to spotkanie z nim, jego żoną i dwoma synami, którzy, odziedziczyli chorobę po ojcu. . „Gość” też przygotował – w ramach Edukacji Medialnej – felieton napisany przez medioznawcę „Smartfon w ręce, a gdzie serce?”.
„Niedziela” przygotowała wywiad z Beatą Anną Sperczyńską, która była nianią Carla Acutisa. Tematem numeru nowej „Niedzieli” jest tytuł „Dlaczego warto się spowiadać?”, obok ciekawy artykuł „Konfesjonał ma dwa końce”. Czas matur i egzaminów uczniów klas ósmych skłonił redakcję „Niedzieli” do podjęcia w dziale Sprawy rodzinne tematu „jak wspierać dziecko z wiarą i ze spokojem?” W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy Paulinę Ligocką – Andrzejewską, która podpowiada, jak da się łączyć „Sport z wiarą”, jest przypomnienie, że 29 kwietnia, to Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, „List do św. Katarzyny ze Sieny” przypomina świętą – doktora Kościoła, która nie umiała pisać a jednocześnie udzielała mądrych rad papieżom. Specjaliści od ziołolecznictwa przypominają zastosowania pączków niektórych roślin.