1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Biblijną pod hasłem „Zmartwychwstały Chrystus – nasza nadzieja chwały (por. Kol 1,27)”, która rozpoczyna XVII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
2. Miesiąc maj w szczególny sposób jest poświęcony Matce Bożej, dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – Patronki Warszawy.
4. Od środy 7 maja w sposób szczególny będziemy modlić się w naszej wspólnocie w intencji kardynałów zebranych na konklawe, aby Duch Święty obdarzył ich darem rozeznania woli Boga, aby dokonali wyboru na Stolicę Piotrową kandydata, którego wskaże im Bóg.
5. W najbliższą sobotę 10 maja o godz. 11.00 i godz. 13.00, dwie grupy dzieci klas III przystąpią do I Komunii świętej. Módlmy się, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Chrystusem oraz pogłębiały wiarę poprzez życie sakramentalne, katechezę i codzienną modlitwę.
6. Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.
Nieznajomość Pisma świętego, jest nieznajomością Chrystusa. /św. Hieronim/ Niech tydzień biblijny będzie dla nas zachętą do codziennego sięgania po Biblię. Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Prasa katolicka
Redakcja tygodnika „Idziemy” wydała w ubiegłym tygodniu numer podwójny, droższy ale też z dołączoną płytą cd z nagraniem znanej książki „O Naśladowaniu Chrystusa”. Jeśli ktoś nie nabył tego numeru, to przypominamy, że Tematem Tygodnia nazwano Miłosierdzie Boże, przypomniane są zarówno polskie korzenie tego kultu i jego światowy zasięg.
Prawnik – kanonista przypomina zwyczaj składania ofiar przy zgłaszaniu intencji mszalnych odnosząc się do jednego z ostatnich dekretów podpisanych przez papieża Franciszka – właśnie na ten temat. Wielu Czytelników z uwagą przeczyta opowieść opartą o słowa jezuity, o. Władysława Lohn`a, który spowiadał przed Niedzielą Miłosierdzia oczekującego na egzekucję komendanta obozu w Auswitz. Teolog duchowości, ks. prof. Marek Chmielewski przybliża czytelnikom polski wymiar kultu maryjnego, który ma u nas charakter zarówno religijny jak i narodowy.
Według stałego zwyczaju zamieszczono w „Idziemy” majowy program Filharmonii Narodowej.
„Gość Niedzielny” jak i „Niedziela”, nowe w tym tygodniu, podjęły próbę pierwszego, ogólnego na razie podsumowania pontyfikatu zmarłego w Wielkanoc papieża Franciszka. Są też w pbu tygodnikach relacje z pogrzebu papieża.
Ponadto „Gość” odpowiada na pytanie „Jak działa Kościół, gdy brakuje Piotra?” i – zaraz obok – „Jakiego papieża potrzebuje Kościół?”. Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński, opowiada o mało znanych zwyczajach związanych z konklawe. „Gość”też przypomina, że na przełomie kwietnia i maja przed osiemdziesięciu laty zakończyła się druga wojna światowa, a w dziale Nauka „Gość” wyjaśnia, jak powstają zorze polarne.
„Niedziela”, nawiązując do wczorajszej Uroczystości Królowej Polski pisze „O narodowych cudach zupełnie inaczej”, przypomina też, że Polacy już w średniowieczu nazywali Maryję Królową. „Niedziela”, na stronach z nadtytułem Historia stawia pytanie „Czy Polska wygrała ojnę?”. Na ostatnich stronach „Niedziela” zaprasza do Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie odbędzie się konklawe, w artykule „Niemy świadek tajemnicy”. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” finalista Big Brothera opowiada o powrocie do Pana Boga i o żywej z Nim relacji, a pośród ciekawostek tygodnik przypomina, że 6 maja jest Dniem Gwardii Szwajcarskiej służącej na Watykanie.