Rekolekcje akademickie „Przejedzeni”

W dniach 14-16 kwietnia odbyły się rekolekcje akademickie pod hasłem „Przejedzeni”. Wygłosili je o. Tomasz Nowak, dominikanin i br. Szymon Janowski, kapucyn. Nauki codziennie gromadziły setki warszawiaków. Nagrania konferencji i homilii są dostępne na profilu Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał” na FB.

Zbawiciel na Świętym Krzyżu

W sobotę, 13 kwietnia odbyła się pielgrzymka pokutna na Święty Krzyż. Droga Krzyżowa, sprawowana Msza Święta i adoracja Relikwii Krzyża Świętego, pozwoliły nam jeszcze owocniej rozpocząć czas Wielkiego Tygodnia. Pielgrzymi zwiedzili również gotycką świątynie w Bodzentynie oraz ruiny zamku biskupiego. Pielgrzymkę zorganizował ks. Marcin Ośko.

Rekolekcje dla postakademików

W dniach 6-7 kwietnia odbyły się w Podkowie Leśnej rekolekcje dla postakademików z grupy „Droga” Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał”. Rekolekcje pod hasłem „O rozeznawaniu woli Bożej” wygłosił duszpasterz akademicki, ks. Piotr Rymuza.

Studenci w Płocku

W sobotę, 2 marca Katolicki Akademicki Klub Turystyczny zorganizował wyprawę turystyczną po Mazowszu. Tym razem wybraliśmy by zobaczyć XII-wieczny klasztor w Czerwińsku nad Wisłą, a przede wszystkim, by zwiedzić siedzibę książąt mazowieckich – Płock. Studentom towarzyszył duszpasterz akademicki, ks. Piotr Rymuza.

Studenci w Szczawnicy

W dniach 11-16 lutego odbył się wyjazd Katolickiego Akademickiego Klubu Turystycznego, działającego przy naszym Duszpasterstwie Akademickim „Sandał”. Okazją do wypadu była przerwa międzysemestralna, a celem – Szlachtowa k/Szczawnicy. Pogoda sprzyjała zarówno narciarskim zjazdom, jak i pieszym wycieczkom. Studentom towarzyszył duszpasterz akademicki – ks. Piotr Rymuza.

Jasełka

W niedzielę, 20 stycznia odbyły się parafialne Jasełka. Jak co roku przygotowały je dzieci wraz z rodzicami. Za scenariusz i przygotowanie wydarzenia odpowiedzialna była s. Gracjana. Występ po Mszy o 11.30 jak zwykle zgromadził tłumy zainteresowanych.

Opłatek Żywego Różańca

W sobotę, 19 stycznia po Mszy świętej w kaplicy Matki Zbawiciela o 9.00, w dolnym kościele odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii. Oprócz członków w spotkaniu wziął udział ks. proboszcz Robert Strzemieczny i ks. Bronisław Piasecki – opiekun wspólnoty.

Opłatek środowisk akademickich

W poniedziałek, 14 stycznia odbył się w Domu Arcybiskupów Warszawskich opłatek dla środowiska akademickiego Stolicy. Wśród gości, oprócz studentów, znaleźli się także rektorzy warszawskich uczelni wyższych. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał” z duszpasterzem akademickim – ks. Piotrem Rymuzą. Wieczór uświetnił występ związanego z naszym duszpasterstwem Chóru Kameralnego „Tibi Domine”.