Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych modli się z nami nasz parafianin ks. Andrzej Kinowski, obecnie proboszcz i dziekan polskiej parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Szaróweczce, na przedmieściach Chmielnickiego, na Ukrainie. Ks. Andrzej buduje z parafianami kościół i park Nowego Życia św. Jana Pawła II. Możemy wesprzeć go naszą modlitwą i złożoną ofiarą.

2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych o godz. 18.00. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy Parafian i wszystkich Przyjaciół Zbawiciela na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, organizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, przy współudziale innych wspólnot. Czuwanie zakończy Msza święta o godz. 23.00.

3. Grupa dzieci z klas IV, która przystąpiła w zeszłym roku do I Komunii świętej przeżywa dziś na Mszy o godz. 11.30 swoją rocznicę. Módlmy się za nie, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Chrystusem w swoich rodzinach oraz pogłębiały wiarę poprzez życie sakramentalne, katechezę i codzienną modlitwę.

4. W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz ustanowiony przez papieża Benedykta XVI – Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

5. W maju kapłani przeżywają rocznicę święceń, dziękując Panu Bogu za łaskę powołania do kapłaństwa. W naszym sanktuarium Msze święte rocznicowe będą odprawiać ze swoimi kolegami kursowymi: w sobotę o godz. 11.00 ks. Infułat Jana Miazek, a w czwartek o godz. 18.30 ks. Maciej Kulesza. Za wszystkich kapłanów jubilatów będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

6. W piątek 26 maja Dzień Matki. Tego dnia na wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się za Mamy, prosząc o potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej dla żyjących, a także o zbawienie wieczne dla zmarłych.

7. Studenci duszpasterstwa akademickiego „Sandał” oferują bezpłatne korepetycje dla uczniów z naszej parafii. Dostępne różne przedmioty i poziomy nauczania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem.

8. W sobotę 3 czerwca zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Zapisy i informacje przy wyjściu z kościoła.

9. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka
/na 21 maja 2023/

Redakcja tygodnika „Idziemy” postanowiła, by sporą część najnowszego numeru zapełniły artykuły o macierzyństwie („Bohaterki i święte”, „Jak być mamą?”, „Macierzyństwo trzech pokoleń”), a zaraz obok otrzymujemy w darze tekst o odradzającej się tradycji „Maryjnego zawierzenia”. Wraz z tygodnikiem „Idziemy” możemy odwiedzić dwie parafie warszawskie: św. Barnaby i nowobudującą się parafię świętej Rity (przy okazji przypomniano nam fakty z życia „Świętej do zadań specjalnych”). Ksiądz – biblista (który urodził się i wychował w Izraelu) wyjaśnia, jakie są źródła świętowania niedzieli („Dlaczego nie szabat”). Z zaproszeń społeczno – kulturalnych Redakcja tygodnika „Idziemy” zachęca do obejrzenia plenerowej wystawy o Józefie Piłsudskim i odwiedzenia jarmarku dominikańskiego (28 maja), a młodzież do wyjazdu na Lednicę (3-4 czerwca).

Jak co tydzień zachęcamy do lektury innych tygodników katolickich:

„Gość Niedzielny” zauważa w najnowszym numerze, że „Kościół potrzebuje artystów i artyści Kościoła”. Znajdziemy też w „Gościu” „przepis na odnowę życia parafialnego”, „by nasze Wspólnoty dynamicznie żyły a nie pielęgnowały skanseny”. Nawiązując do faktu Wniebowstąpienia „Gość” przypomina prawdę wiary, według której „Pan Jezus w niebie ma ciało”, w tematyce społecznej prezentuje perspektywy rodzinne w Polsce, odsłania wiarę obecną w życiu i twórczości Krzysztofa Pendereckiego, a w zakresie spraw codziennych zatrzymuje się na trudnym dla niepełnosprawnych problemem toalet publicznych, ukazuje dobroczynną bioróżnorodność i przedstawia argumenty mające zachęcić do picia napojów roślinnych. „Niedziela” przytacza argumenty, które pozwalają na stwierdzenie, że „spowiedź pomaga w emocjonalnym i duchowym rozwoju dziecka”. W dziale Treści wiary znajdziemy artykuł „Wspomożycielka” i ukazuje katolickie spojrzenie na karę śmierci. Życie Kościoła przybliża sylwetki pięciu nowych błogosławionych męczenników i postać polskiej zakonodawczyni Anieli Róży Godeckiej. Dział Sprawy Rodzinne ukazuje macierzyństwo jako niepowtarzalną karierę i ukazuje z różnych stron problem, „gdy mama powraca do pracy”. W stałym już dodatku, czyli w tygodniku „Bliżej życia z wiarą” Rafał Patyra przekonuje „Wszystko zawdzięczam Bogu”, Anna Seniuk ujawnia niektóre swoje zapiski, dowiemy się, kogo nazywają „Pokornym uzdrowicielem” i jak spożyć „Śniadanie z Panem Jezusem. Poznamy też „Miasta Kopernika” i zdobędziemy argumenty, jak przekonywać do Różańca.