Niedziela ze Zbawicielem #biuletyn

niedz-zbawiciel

Dziś XXXII Niedziela Zwykła. Wspominamy dziś:św. Godfryda z Amiens, biskupa (+ 1115); bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, dziewicy (+ 1906); św. Adeodata, papieża (+ 618); świętych Czterech Koronowanych, męczenników (+ 306); bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera (+ 1308); świętych męczenników Józefa Nghi, Pawła Ngan, Marcina Thinh, Marcina Tho i Jana Cou (+ 1840); św. Klarusa, prezbitera (+ ok. 369); świętych męczenników Klaudiusza, Nikostrata, Symforiana, Kastoriusza i Symplicjusza (+ 306); św. Maura, biskupa (+ IV/V w.); świętych męczenników Sewera, Seweriana, Korpofora i Wiktoryna (+ IV w.); św. Willehada, biskupa (+ 789).

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 8.30, 10.00, 10.30 (dolny kościół), 11.30 (dzieci), 13.00, 15.00 (z koronką do Miłosierdzia Bożego), 18.30 (akademicka), 20.30 (akademicka). SPOWIEDŹ: podczas wszystkich Mszy świętych.

Liturgia przewiduje na dziś następujące czytania mszalne: Pierwsza Księga Królewska 17,10-16 | Psalm 146,6c-10 | List św. Pawła do Hebrajczyków 9,24-28 | Ewangelia wg św. Mateusza 5,3. Zachęcamy do lektury >> Słowa Bożego.

Dziś obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wysłuchamy Listu Episkopatu Polski Kościół prześladowany w świecie. >> Zapoznaj się treścią Listu.

Dziś ostatni dzień, kiedy można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

Zapoznaj się z >> ogłoszeniami duszpasterskimi na dzisiejszą niedzielę.

Msza święta o godz. 10.30 w dolnym kościele
po Mszy świętej spotkanie młodzieży z klas trzecich gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Msza święta o godz. 11.30 i 15.00
po Mszy świętej spotkanie dzieci i rodziców, przygotowujących się do I komunii świętej.

nabożeństwo o godz. 17.45
podczas nabożeństwa będziemy modlić się różańcem w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

>> Zobacz komentarz do dzisiejszej liturgii przygotowany przez Archidiecezję Warszawską!