Ogłoszenia parafialne | V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś nabożeństwo z procesją o 17.45. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.
  2. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść posłuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy na plac przed kościołem w niedziele wielkanocne o godz. 16.00.
  3. We wtorki podczas Mszy św. o godz. 15.00 omawiana będzie duchowość franciszkańska, w tym Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania franciszkańskie odbywać się będą co tydzień, we wtorek o 15.00 i potrwają do 9 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00.
  5. W czwartek o godzinie 19.30 kolejne spotkanie z wiosennej edycji Katechez Warszawskich, których tematem przewodnim jest rodzina. W tym tygodniu katechezę zatytułowanąChrześcijaństwo i rodzina wygłosi ceniony naukowiec, ks prof. Piotr Mazurkiewicz. Serdecznie zapraszamy!
  6. W piątek Uroczystość św. Stanisława męczennika, Patrona Polski.
  7. W maju dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej uczące się na terenie naszej parafii przystąpią do pierszej Komunii Świętej. W sobotę, 9 maja odbędzie się ta uroczystość dla SP nr 81 z ulicy Nowowiejskiej, a w niedzielę, 17 maja dla SP z ulicy Sempołowskiej.
  8. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich, Caritas Polska prosi o przeprowadzenie zbiórki dla poszkodowanych do czego przyłącza się nasza Archidiecezja. Na ten cel przeznaczona będzie taca w przyszłą niedzielę.
  9. Młodzież ze Wspólnoty Kręgu Biblijnego RUAH serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. „Kim jest dla mnie Chrystus?”, które odbędzie się w dolnym kościele w niedzielę, 10 maja o godz: 11.30 i 12.30
  10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert chóru kościelnego z Danii, który zaprezentuje skandynawską muzykę liturgiczną. Chór wystąpi o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  11. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy z 9 na 10 maja. Autokary wyruszą z naszej parafii w sobotę o godz. 19.30. Rozpoczęcie pielgrzymki Apelem Jasnogórskim w Miedniewicach o 21.00, potem Msza św. i wyjście. Po drodze dwa postoje, do Niepokalanowa pielgrzymka dotrze około godz. 5.30. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.