Ogłoszenia parafialne | XIX Niedziela Zwykła

1. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym na urlopach życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Przypominamy, że:
    – do końca sierpnia spowiedź tylko podczas Mszy świętych,
    – w sierpniu, podobnie jak w lipcu, nie będzie także Mszy św. niedzielnych w dolnym kościele o godz. 10.30 i o godz, 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 17.00.
  2. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 18.00.
  3. W czwartek przypada trzynasty dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 czuwanie w kaplicy Matki Bożej poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W sposób szczególny modlić się będziemy za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Podobnie codziennie na Mszy św. o godz. 15.00 modlimy się w intencji pielgrzymów.
  4. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z Oświęcimia, którego relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.
  5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Uroczystość jest również dniem odpustowym w naszym Sanktuarium. Możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami dla siebie albo ofiarować go za zmarłych.
  6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Gajownik. Wieczny odpoczynek…