Ogłoszenia parafialne | XXVIII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy.
  2. Obchodzimy dziś XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – patron rodziny. W naszej parafii po Mszach św. organizowana będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież.
  3. We wtorek przypada 13. Dzień miesiąca – po mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej.
  4. W środę o godz. 19.30 zapraszamy na koncert, na którym wykonana zostanie Misa a Buenos Aires tzw. Misa Tango.
  5. Można jeszcze dołączyć do kursu przedmałżeńskiego, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 20.00, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej w terminie wybranym przez uczestników, oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Najbliższe spotkanie w piątek, 16 października o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  6. W przyszły poniedziałek, 19 października przybędą do naszej parafii znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Będzie to bardzo ważne wydarzenie, przygotowujące nas do przyjęcia pielgrzymów latem 2016 roku oraz gromadzące na modlitwie wielu wiernych z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 18.30, na Wieczór Chwały po Mszy św. oraz do czuwania przy znakach w ciągu nocy.
  7. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jest to czas, kiedy myślimy o naszych zmarłych. Wyrazem naszej pamięci jest ofiarowana w ich intencji Msza św. Będziemy gromadzić się także na wypominkach, które są modlitwą Kościoła za zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 i w intencji tych zmarłych odprawiamy Mszę św. w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. 1 i 2 listopada modlimy się za zmarłych w czasie procesji żałobnej i odprawiamy w ich intencji Mszę o godz. 18.30. Te intencje prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
  8. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.