Dziękczynienie za kanonizację Józefa Sancheza

W środę, 19 października o godz. 15.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela została odprawiona Msza święta dziękczynna za kanonizację bł. Józefa Sancheza del Rio, której w ubiegłą niedzielę dokonał w Rzymie papież Franciszek.

Św. Józef Sanchez jest jedynym z męczenników meksykańskich z czasów tzw. Cristiady. Należał do Chrześcijańskiego Ruchu Oporu i mimo młodego wieku, w obliczu prześladowań nie wyrzekł się wiary. W ostatnim momencie życia, pchnięty nożem przez oprawców miał krzyknąć: „Vivo Christo Rey!” – „Niech żyje Chrystus Król!”.

Tego samego dnia w kościele warszawskim wspominaliśmy innego męczennika za wiarę – bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który nie uległ zastraszeniu i do ostatnich chwil życia głosił Chrystusa, walcząc o godność każdego człowieka.