IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.30,
  • zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz. 15.45, o 17.30 dla dzieci, o 19.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Drogę Krzyżową o 20.00 poprowadzi młodzież z Kręgu Biblijnego RUAH.
  1. Krąg Biblijny zaprasza również na przedstawienie Misterium Zbawienia, które odbędzie się dzisiaj w dolnym kościele o godz. 11.30.
  2. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii. W przyszłą niedzielę na ten cel będzie także zorganizowana oddzielna kwesta.
  3. W najbliższą środę, 9 marca o godz. 20.00 w świetlicy pierwsze spotkanie dorosłych, chcących przyjąć sakrament bierzmowania.
  4. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Kolejne spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w dolnym kościele. Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
  5. W przyszłą sobotę, 12 marca Region Warszawski Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie przeżywał swoje święto związane z osobą patronki – bł. Anielą Salawą. Uroczystości rozpocznie Msza święta o godz. 11.00, po niej zapraszamy na Misterium Zbawienia w wykonaniu młodzieży z Kręgu Biblijnego, Drogę Krzyżową i spotkanie braterskie.
  6. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy soboty na niedzielę (12/13 marca). Wyjazd z Warszawy w sobotę o godz. 19.30 spod domu parafialnego. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę, 13 marca rozpoczną się nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. prof. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW. Msze święte z nauką w niedziele o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. W tygodniu o 9.00 i 18.30. Rekolekcje akademickie rozpoczną się w naszym duszpasterstwie w Niedzielę Palmową, 20 marca.
  8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Stępniaka. Wieczny odpoczynek…