IV Niedziela zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
  2. W czasie szkolnych ferii zimowych, od dziś przez dwie kolejne niedziele, nie będzie Mszy św. o 10.30 w dolnym kościele. Następna Msza św. w dolnym kościele zostanie odprawiona 21 lutego br. W czasie ferii spowiedź w naszym sanktuarium tylko w czasie Mszy św.
  3. Dziś o godz. 19.30 w dolnym kościele zapraszamy na otwarte spotkanie dla osób chętnych do organizacji nowych, niedzielnych spotkań dla młodych dorosłych stanu wolnego.
  4. Program kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek: Natolińska 2, 3, ul. Służewska 2
Środa, 03 lutego: ul. Marszałkowska 1, 2, 4, 6, 7, 8, 9/15
Czwartek, 04 lutego: ul. Marszałkowska 10/16, 14a, 15a, 16a, 17, 18, 19
Piątek, 05 lutego: ul. Marszałkowska 20/22, 21/25, Pl. Na Rozdrożu 3
Sobota, 06 lutego: ul. Marszałkowska 24/26, 27/35, 28, 28a

>>Zobacz kolędę w następnym tygodniu:

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.30, a w sobotę o 14.00. Nowych parafian prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii lub zakrystii.

1. W naszej parafii w styczniu i lutym, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele, odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu w sposób szczególny będą one mówić o Bożym miłosierdziu. Zapraszamy wszystkich pragnących odnaleźć w swoim życiu wiarę.
  2. Z racji kończącego się we wtorek, 2 lutego, Roku Życia Konsekrowanego, zapraszamy w poniedziałek na konferencję poświęconą błogosławionym kapłanom męczennikom Zbigniewowi Strzałkowskiemu i Michałowi Tomaszkowi którą wygłosi ojciec Kazimierz Malinowski OFMConv. Konferencja rozpocznie się w poniedziałek o go 17.30, po konferencji krótka adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie o godz. 18.30 Msza św.
  3. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą jak w dni powszednie. Dodatkowe Msze św. o godz. 10.00 i o godz. 12.00 – w Godzinie Łaski. Na tę Mszę przyjmujemy intencje, które można składać w zakrystii lub kancelarii. Tego dnia modlić się będziemy w intencji wszystkich osób konsekrowanych.
  4. W to Święto, podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00, 15.00, 17.00 i 18.30 podejmiemy przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Dziś, po Mszach św. można zadeklarować podjęcie przyrzeczeń poprzez wpisanie się do karty Duchowej Adopcji. Zachęcamy szczególnie w Roku Miłosierdzia, do licznego podejmowania tej formy ratowania dzieci poczętych.
  5. Zarówno dziś jak i 2 lutego, przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozprowadzać gromnice.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz.00, w piątek spowiedź od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo według objawień fatimskich o godz. 10.00.
  7. We czwartek, 4 lutego, o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na wykład, który wygłosi Prof. Jan Żaryn pod tytułem: „Kościół, Naród, Człowiek – postać Ks. Prałata Marcelego Nowakowskiego – w 76. rocznicę śmierci proboszcza Parafii Najśw. Zbawiciela”. Po spotkaniu będzie można nabyć publikację o proboszczu naszej parafii, który poniósł śmierć w czasie II Wojny Światowej rozstrzelany w Palmirach.
  8. Już w piątek dzieci i młodzież z Przymierza Rodzin wyjeżdża na obóz narciarski do Starego Sącza. Dziś po Mszach św. organizowana jest kwesta na wsparcie tego wyjazdu dla potrzebujących dzieci.