IX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną codziennie o godz. 17.45. W czwartek, na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. Od piątku nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18.00.
  2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji naszych kapłanów o godz. 17.00. W piątek spowiedź po południu od godz. 14.30. W sobotę nabożeństwo adoracyjne o godz. 10.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia pod hasłem Chrzest Darem Miłosierdzia. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za 1050. rocznicę Chrztu Polski, owoce Jubileuszu Miłosierdzia oraz za Maksymiliana Marię Kolbego – wielkiego świadka miłosierdzia. Uroczystości rozpoczną się na Placu Piłsudskiego, skąd o godz. 8.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Maksymiliana Marii Kolbego. Orszak przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski. Jak w poprzednich latach przyłączymy się do procesji, gdy przechodzić będzie skrajem naszej Parafii – wyruszymy sprzed kościoła o godz. 8.30. Po Mszy św. przewidziany jest piknik rodzinny i występy artystyczne, przygotowane będą także gry i miasteczko edukacyjne dzieci. Do uczestniczenia w tych ważnych wydarzeniach gorąco zapraszamy. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.30 zapraszamy do kina Luna na seans dla całych rodzin. „Cuda z nieba” to film o chorobie i potędze wiary, pełen miłości i nadziei. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Bilety w cenie 10 złotych są dostępne w kasie kina na hasło Parafia Zbawiciela i przy stolikach z prasą.
  6. W przyszłą niedzielę także o godz. 17.00 w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu pana Tomasza Kalisza – naszego organisty. W programie dzieła Jana Sebastiana Bacha. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę, o godz. 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Tobie mówię wstań!”.
  8. Organizujemy wyjazd naszego duszpasterstwa na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 29 lipca – 2 sierpnia. Zapisy prowadzone są przez naszą stronę internetową. Ponieważ pozostało niewiele czasu, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie chęci uczestnictwa.
  9. Dziś, przy wyjściu z kościoła, możemy zapisać się na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańcową na Jasną Górę, która odbywać się będzie pod hasłem: Bądźmy Świadkami Miłosierdzia. Koszt wyjazdu 50 zł. Wyjazd w sobotę, 4 czerwca o godz. 6.00. Organizowany jest także wyjazd połączony z nocnym czuwaniem na Jasnej Górze z piątku na sobotę. Szczegóły przy wyjściu z kościoła.