Jest blisko nas | Komentarz do Ewangelii

>> Przeczytaj Ewangelię

Są taki chwile w naszym życiu, kiedy czujemy, że Bóg jest bardzo blisko nas. Może takie było doświadczenie w czasie rekolekcji czy pielgrzymki, gdy wydawało się nam, że Jezus jest tuż obok nas. Takie chwile dają nam wiele nadziei na całe nasze życie. Kiedy przychodzą trudności i jakaś ciemność ogarnia naszą duszę, wtedy warto sobie przypomnieć te sytuacje, w których Bóg był tak blisko nas.

Jezus przygotowując swoich uczniów na doświadczenie Kalwarii, najpierw zabiera ich na górę Tabor i tam pozwala im cieszyć się zapowiedzią przyszłej chwały zmartwychwstania. Dla Apostołów było to tak wielkie przeżycie, że mówili: Dobrze, że tu jesteśmy. Pragnęli pozostać w takim uniesieniu jak najdłużej, ale Chrystus prowadzi ich na inną górę, na Golgotę, bo tam dokona się zbawienie świata.

Ileż razy pragnęliśmy trwać w jakimś uniesieniu duchowym bez konieczności doświadczania krzyża i cierpienia. Ale przecież bez krzyża nie ma odkupienia. Dlatego Chrystus dozwala nam od czasu do czasu doświadczyć takich duchowych radości, abyśmy nie zwątpili, gdy przyjdzie ciemna noc cierpienia i krzyża.

ks. Tadeusz Sowa

Słowo Życia na cały dzień
To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie.

Intencja modlitewna
Daj mi, Panie, tę łaskę, abym wziął udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii.

Postanowienie na cały dzień
Z wielką i wiarą będę uczestniczył we Mszy świętej, słuchając z uwagą Słowa Bożego i przyjmując z czcią Chrystusa w Komunii świętej.

Msza święta
Boże, Ty nam nakazałeś słuchać Twojego umiłowanego Syna, ożywiaj naszą wiarę swoim słowem, abyśmy odzyskawszy czystość duszy, mogli się cieszyć oglądaniem Twojej chwały (z Kolekty).

Rachunek sumienia
Jak ja przeżywam dzień świąteczny? Czy mój udział w Eucharystii zaowocował w moim życiu pragnieniem słuchania Syna Bożego?