Msza w dzień kanonizacji Matki Teresy

4 września o 18.30, w związku z kanonizacją bł. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, założycielki zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i laureatki pokojowej Nagrody Nobla została w kościele najśw. Zbawiciela odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna. Eucharystii przewodniczył Kazimierz Kardynał Nycz – Metropolita Warszawski. We Mszy świętej wzięli udział członkowie korpusu dyplomatycznego na czele ze współorganizatorem Panią Shpresą Kuresa – Ambasador Republiki Albanii w Rzeczpospolitej Polskiej. Licznie obecni byli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości, jak również parafianie i przyjaciele Parafii Zbawiciela.

Po Mszy świętej odbył się uroczysty, dedykowany św. Matce Teresie koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego.