Niedziela Miłosierdzia Bożego | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 15.00 uroczysta Msza św. na którą przyjmujemy jeszcze intencje zbiorowe w zakrystii.
  2. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo z procesją eucharystyczną.
  3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która ze względu na święta została przeniesiona z dnia 25 marca. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Dodatkowa Msza św. o godzinie 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe. W czasie Mszy o godzinie 12.00, 15.00 i30 będzie możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy, by w Roku Miłosierdzia uratować przez modlitwę choć jedno dziecko.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godzinie 17.00.
  5. Rozpoczynamy dziś tydzień miłosierdzia, który służyć ma naszemu większemu zaangażowaniu w pomoc bliźniemu. Na zakończenie tego tygodnia, w przyszłą niedzielę, zorganizowana będzie składka przeznaczona na zakup lekarstw dla osób najuboższych z terenu naszej parafii.
  6. Poszukujemy też nowych osób chcących podjąć dzieła charytatywne w naszej parafii. W przyszły poniedziałek, 11 kwietnia planowane jest spotkanie dla osób chętnych z księdzem biskupem w siedzibie Caritas Archidiecezji Warszawskiej o godz. 19.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczysty koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Koncert przygotował Mazowiecki Teatr Muzyczny. Wystąpi pani Alicja Węgorzewska – mezzosopran, pan Bogdan Kierejsza – skrzypce, pan Robert Grudzień – organy oraz poeta, pan Krzysztof Buszman. W programie muzyka sakralna oraz poezja Karola Wojtyły i Jana Pawla II. Początek koncertu o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona będzie ewangelizacja uliczna: głoszone będzie Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść posłuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy już dziś i w następne niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  9. Jak co roku w naszym mieście organizowane jest Warszawskie Jerycho wobronie życia poczętego. W tym roku odbędzie się ono w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Żywy Różaniec z naszej parafii podejmuje intencję modlitewną we wtorek w godz. 4.00-6.00 w nocy i w środę w godz. 16.00-18.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
  10. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy z soboty na niedzielę, z 9 na 10 kwietnia. Dojazd z naszej parafii w sobotę o godz. 19.30. Rozpoczęcie pielgrzymki Apelem Jasnogórskim w Miedniewicach o 21.00, potem Msza św. i wyjście. Po drodze dwa postoje, do Niepokalanowa pielgrzymka dotrze około godz. 5.30. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  11. Bracia ze Wspólnoty Neokatechumenalnej z Duszpasterstwa św. Anny wWarszawie będą w poniedziałki odwiedzać niektóre domy w naszej parafii. Mają oni misję od ks. Proboszcza, by głosić swoje świadectwo wiary. Zachęcamy, by wysłuchać ich doświadczenia, by w ten sposób umacniała się także nasza wiara.