Niedziela Palmowa | Ogłoszenia parafialne

>> Zapoznaj się z godzinami sprawowania liturgii w czasie Triduum Paschalnego

>> Zobacz jak spowiadamy w czasie Triduum Paschalnego

1. Zapraszamy dziś na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30,
  2. Dziś na Mszach św. o godz. 18.30 i 20.30 rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie pt.: Pokonaj swojego Goliata. Rekolekcje wygłosi ks. Rafał Sikorski, duszpasterz akademicki Kościoła św. Anny w Warszawie.
  3. Dziś zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Uczniów iAbsolwentów LO im. T. Czackiego w Warszawie. Chór poprowadzi oprawę Mszy św. o godz. 18.30, a potem o godz. 19.30 wystąpi z repertuarem dawnych i współczesnych pieśni pasyjnych.
  4. Jak co roku, ministranci rozprowadzają przed kościołem palemki. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
  5. Przy wyjściu z kościoła Bank Żywności SOS przeprowadza Akcję JAJO – zbiórkę świeżych, niegotowanych jaj, które zostaną przekazane ubogim.
  6. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania tajemnic śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i naszego przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i zadumy oraz naszej szczególnej modlitwy.
  7. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia, przed południem księża będą odprawiać Mszę Świętą Krzyżma w koncelebrze ze wszystkimi biskupami i prezbiterami naszej diecezji w Archikatedrze Św. Jana Apostoła o godz. 10.00. W czasie tej Mszy księża odnowią swoje kapłańskie przyrzeczenia oraz poświęcone zostaną oleje święte używane przy celebracji sakramentów. Na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszego Sanktuarium o godz. 18.00. Po Mszy czuwanie modlitewne w W Wielki Czwartek spowiadamy rano do godz. 8.00, po południu od godz. 15.00.
  8. W Wielki Piątek gromadzimy się rano na Ciemnej Jutrzni o godz. 8.00. Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30 – tą modlitwą rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej z uroczystą adoracją Krzyża o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.
  9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 7.00-19.00. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. O godz. 15.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Na Liturgię Paschalną gromadzimy się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.
  10. Procesja i Msza święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Pamiętajmy o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi właśnie tej nocy. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00 i 10.30.
  11. Próba dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji rezurekcyjnej wponiedziałek, 21 marca i w środę, 23 marca o godz. 17.00 przy kancelarii parafialnej.
  12. Wszystkich chętnych prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w środę po Mszy świętej wieczornej. Wiemy, że jeśli przychodzi nas wielu, to praca staje się przyjemna i idzie bardzo sprawnie. Zapraszamy.
  13. Caritas rozprowadza świece w ramach jałmużny postnej, z których dochód jest przeznaczony na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.
  14. Młodzież, która przygotowuje Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii, przygotowała świąteczne koszyki wypiekane z ciasta. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła – ofiary im złożone są przeznaczone na cele organizacyjne wolontariuszy.