PWTW zaprasza!

Każdy człowiek chce wiedzieć jak najwięcej o tym, kogo kocha, ponieważ poznawanie rozwija i wzmacnia miłość. Bóg kocha nas najmocniej i wie o nas wszystko. Czy więc człowiek wierzący nie powinien chcieć poznawać Boga jeszcze bardziej? Czy nie powinien wiedzieć więcej, by wierzyć i kochać mocniej?

Często mamy świadomość tego, że powinniśmy więcej wiedzieć, jednak powstrzymuje nas brak odpowiedniej oferty, czasu, pieniędzy. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie jest uczelnią wyższą, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Prowadzi studia teologiczne z możliwością zdobycia kwalifikacji do nauczania religii w szkole. Ponadto odpowiadając na potrzeby studentów i wyzwania naszych czasów, umożliwia studiowanie jeszcze innej problematyki niż teologia, choć pokrewnej tej dziedzinie.

Studenci Wydziału mogą uzyskać stopień magistra, licencjata (kanonicznego), doktora, odbyć studia podyplomowe, studiować w ramach studium otwartego lub uczęszczać na kursy.

Papieski Wydział Teologicznego w Warszawie zapewnia swoim studentom bogatą ofertę dydaktyczną i dogodny tryb studiowania. Zajęcia w ramach magisterskich studiów teologicznych odbywają w soboty lub w systemie zjazdów obejmującym 3 zjazdy tygodniowe w roku połączone z nauką przez Internet (e-learning). Natomiast studia doktoranckie z teologii odbywają się w czwartki i prowadzone są w ramach trzech specjalności: dogmatycznej, pastoralnej oraz duchowości.

Osoby pragnące pogłębiać swoją duchowość mogą skorzystać z Podyplomowych Studiów Duchowości lub Otwartego Studium Duchowości (zajęcia odbywają się we środy). Z kolei nauczyciele chcący uczyć etyki w szkołach mogą uzyskać potrzebne kwalifikacje w ramach Podyplomowych Studiów Etyki (zajęcia odbywają się w soboty).

Na Papieskim Wydziale Teologicznym prowadzone jest Studium Animatorów Małżeństw w Parafii, przygotowujące do udzielania profesjonalnej pomocy małżeństwom w kryzysie oraz Studium Życia Małżeńskiego, przygotowujące do pracy w poradniach rodzinnych i prowadzenia kursów dla narzeczonych. Nowatorską ofertę dydaktyczną można znaleźć w Instytucie Nowej Ewangelizacji, istniejącym przy Papieskim Wydziale Teologicznym. Składają się na nią: Szkoła Liderów Nowej Ewangelizacji, Studium Efektywnej Pracy z Grupą, Szkoła Liderów Wolontariatu, Studium Pastoralne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Poza tym Papieski Wydział Teologiczny kształci w ramach Instytutu Szkolenia Organistów oraz prowadzi różnego typu kursy, np. języków starożytnych, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej czy też kurs liturgiczny w zakresie fotografowania i filmowania podczas uroczystości religijnych.

Papieski Wydział Teologiczny wspiera swoich studentów różnymi formami pomocy materialnej w ramach stypendiów socjalnych, a także stypendiów naukowych z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opłaty za studia utrzymuje na niskim poziomie.

Znakomita kadra profesorów gwarantuje najwyższą jakość nauczania. Jednak oprócz misji edukacyjnej Papieski Wydział Teologiczny kładzie także nacisk na tworzenie wspólnoty profesorów i studentów oraz klimat formacji duchowej. Wielu studentów Wydziału podkreśla, że jest to uczelnia, w której człowiek nie jest anonimowy i czuje się potrzebny. Podjęcie studiów na PWTW to potrójna inwestycja: w kwalifikacje, samodoskonalenie i rozwój duchowy. To doskonała droga do ożywienia wiary, lepszego zrozumienia sensu życia i pogłębienia relacji z Bogiem.

Informacji udziela i zapisy przyjmuje Sekretariat Papieskiego Wydziału Teologicznego, który mieści się w siedzibie uczelni przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Serdecznie zachęcamy też do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną uczelni na stronie www.pwtw.pl.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie
Collegium Joanneum