Święto Katedry Piotra | Komentarz do Ewangelii

>> Przeczytaj Ewangelię

Wszyscy modlimy się w intencji Stolicy Apostolskiej. Za sprawą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, Rzym i jego instytucje stały się nam o wiele bliższe. Święto Katedry św. Piotra to także sposobność do modlitwy w intencji papieża Franciszka – następcy św. Piotra Apostoła. Warto w tym dniu pomyśleć, czy przeżywam swoją wiarę w jedności z całym Kościołem, którego widzialnym znakiem jedności i nieomylności jest osoba papieża.

Święty Piotr otrzymał od Jezusa wprost i bezpośrednio władzę najwyższą w Kościele Powszechnym. Uroczyste i oficjalne nauczanie papieża związane jest z Katedrą św. Piotra, a więc z miejscem, z którego ogłasza się prawowierne i nieomylne wyjaśnienie dogmatów wiary.

Módlmy się dzisiaj w intencji papieża Franciszka i wszystkich urzędów Stolicy Apostolskiej, aby ich posługa umacniała jedność wszystkich wierzących w Chrystusa. Może warto dzisiaj sięgnąć do tekstu Tryptyku Rzymskiego, aby jeszcze bardziej przybliżyć sobie osobę Papieża i jego genialną medytację nad misterium Kościoła Rzymskokatolickiego.

ks. Tadeusz Sowa