Uroczystość Narodzenia Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy serdeczne życzenia świąteczne Bożego błogosławieństwa, pięknych i rodzinnych Świąt.
  2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego. Do 1 stycznia obchodzić będziemy Oktawę Bożego Narodzenia, w której przeżywamy ważne święta: w poniedziałek, w drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana, męczennika, w piątek Święto Świętej Rodziny.
  3. W sobotę, 31 grudnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli w mijającym 2016 roku. Intencje na tę Mszę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Potem o godz. 18.30 Msza święta dziękczynna za mijający rok. Po Mszy – adoracja do godz. 23.00 a następnie Msza święta na przywitanie Nowego Roku.
  4. Zachęcamy wszystkich parafian i Przyjaciół Zbawiciela do nabywania Kalendarza Parafialnego na 2017 rok. Znajdziemy w nim archiwalne zdjęcia naszego kościoła z obszernymi komentarzami z zakresu historii i sztuki. Tegoroczny kalendarz jest zarazem przewodnikiem po naszej Świątyni. Można go nabyć przy wyjściu kościoła.
  5. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego Nasz Zbawiciel, w którym znajdziemy m. in. artykuły podsumowujące miniony rok duszpasterski, fragment listu papieża Franciszka kończącego Jubileusz Miłosierdzia, informacje na temat, działającej w naszej parafii Wspólnoty Rodziców i wagi rodziny w dobrym przeżyciu Świąt. Biuletyn dostępny przy ołtarzu św. Antoniego.
  6. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 9 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła.
  7. Tradycyjną wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę” rozpoczniemy w tym roku w poniedziałek, 2 stycznia. >> Zapoznaj się ze szczegółowym grafikiem „kolędy”!
  8. Rozpoczynamy zapisy na kolejny kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie kursu 30 stycznia.  >> Zobacz więcej szczegółów i skorzystaj z formularza rejestracyjnego