XVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nieszpory.
  2. Do jutra gościmy w naszej Parafii grupę pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych, która przyjechała do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Dziś o 11.30 specjalna Msza święta z udziałem naszych gości, pożegnanie jutro, po porannej modlitwie o 8.30. Już dziś dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Parafii do przyjęcia pielgrzymów. Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin goszczących i wolontariuszy.
  3. W najbliższą środę papież Franciszek rozpoczyna wizytę apostolską w naszej Ojczyźnie w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń związanych z pielgrzymką Ojca Świętego i modlitwy za niego oraz wszystkich biorących udział w tych wydarzeniach. Zwłaszcza polecajmy w modlitwie grupy wyjeżdżające z naszej parafii.
  4. Dziś po wszystkich Mszach świętych młodzież zorganizuje zbiórkę ofiar, celem wsparcia ich wyjazdu na ŚDM w Krakowie.
  5. W tym tygodniu, w poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Jakuba Apostoła, a we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Maryi.
  6. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę wszystkich chętnych: starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Bliższych informacji udzielają księża pielgrzymujący z tą grupą: ks. Proboszcz, ks. Jarosław i ks. Piotr.
  7. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września. Bliższych informacji udzielają ks. Piotr i ks. Jarosław.
  8. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych niedzielnych o godz. 10.30 w dolnym kościele i o godz.15.00 w kościele górnym, a w dni powszednie nie ma Mszy świętych o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.
  9. Dotarła do nas smutna wiadomość, że 20 lipca zmarł w wieku 57 lat ks. Bogdan Maksjan. Po święceniach kapłańskich pełnił on posługę w naszej parafii, będąc duszpasterzem młodzieży i studentów. Między innymi był aktywnie zaangażowany w pielgrzymkowej grupie Biało-Żółtej. W 1993 roku wstąpił do Zakonu Kartuzów. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…