XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
  2. Dziś Parafialny Zespół Caritas po Mszy św. prowadzi kwestę przeznaczoną na dofinansowanie podręczników dla uczniów z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.
  3. We wtorek, 13 września zapraszamy na czuwanie w Kaplicy Matki Zbawiciela od godz. 19.30 do 21.00. Czuwanie poprowadzi wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  4. W środę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. szczególnie o godz.15.00. Po tej Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa i adoracja relikwii Krzyża świętego.
  5. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jest to dzień patronalny Zgromadzenia Sióstr Serafitek pracujących w naszej parafii. W intencji Sióstr Serafitek modlić się będziemy tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 6.30.
  6. W sobotę  przypada wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Tego dnia o godz. 19.00 zostanie odprawiona w Archikatedrze Warszawskiej uroczysta Msza święta.
  7. W sobotę 17 września nasza parafia udaje się na pielgrzymkę autokarową na Janą Górę, aby podziękować Bogu za dar koronacji Obrazu Matki Zbawiciela i wszelkie łaski, jakie otrzymujemy za pośrednictwem Maryi. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z Placu Zbawiciela.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynają  się spotkania rodziców i dzieci, które przygotowują się do  Pierwszej Komunii św. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.30 rodziców i dzieci ze szkoły przy ul. Nowowiejskiej, a na Mszę o godz. 16.00 ze szkoły przy ul. Sempołowskiej.  Na tę godzinę zapraszamy także te dzieci, które uczą się poza terenem naszej parafii, a będą miały komunię w naszym kościele.
  9. W przyszłą niedzielę na prośbę papieża Franciszka odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar sierpniowego trzęsienia ziemi we Włoszech.
  10. Trwają zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Oddzielnie przyjmujemy także zapisy młodzieży licealnej, która nie przyjęła jeszcze tego sakramentu. Spotkania nowego kursu rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii.
  11. Zapraszamy do kina na ważny film w reżyserii Antoniego Krauzego pt. Smoleńsk”. Seans odbędzie się w niedzielę 25 września w kinie Luna o godzinie 14.30. Bilety dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela są dostępne w kasie kina Luna w promocyjnej cenie 10 złotych na hasło „Parafia Zbawiciela”. Można je również nabyć przy stolikach z prasą.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.