XXX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj i jutro w naszej Parafii trwa wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza bp Rafał Markowski. Ksiądz Biskup będzie z nami przez cały dzień, spotykając się ze wszystkimi grupami i wspólnotami, które działają w naszym ośrodku duszpasterskim. W poniedziałek Ksiądz Biskup odwiedzi Szpital przy ul. Nowowiejskiej i Dom Sióstr Felicjanek. Na czas wizytacji i całej posługi pasterskiej Księdza Biskupa wypraszamy dar Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.
  2. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.45, w środy zapraszamy szczególnie dzieci.
  3. W piątek będziemy obchodzić Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Księdza Proboszcza Tadeusza Sowy. Msza święta w intencji Solenizanta zostanie tego dnia odprawiona o godz. 18.30.
  4. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, oo. Oblaci, posługujący w naszej parafii w sakramencie spowiedzi, będą głosili homilie podczas Mszy świętych i rozprowadzać kalendarze na nowy rok. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność misyjną Zgromadzenia.
  5. W przyszłą niedzielę, o godz. 19.30 (po Mszy świętej o 18.30) odbędzie się Koncert Zaduszkowy w wykonaniu chóru kameralnego „Tibi Domine” i aktora – pana Jerzego Zelnika. Serdecznie zapraszamy!
  6. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Jest to czas, kiedy myślimy o naszych zmarłych. Wyrazem naszej pamięci jest ofiarowana w ich intencji Msza święta. Będziemy gromadzić się także na wypominkach, które są modlitwą Kościoła za zmarłych. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 i w intencji tych zmarłych odprawiamy Mszę świętą w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30. 1 i 2 listopada modlimy się za zmarłych w czasie procesji żałobnej i odprawiamy w ich intencji Mszę o godz. 18.30. Te intencje prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.
  7. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45. Wypominki jednorazowe i roczne można dziś składać także przy wyjściu z kościoła.
  8. Polecamy lekturę nowego numeru naszego parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel. W tym numerze znajdziemy m. in. informacje na temat idei wizytacji kanonicznych, podsumowanie ŚDM w naszej Parafii, czy informacje o nowych duszpasterzach. Ten numer ma szczególny charakter, stanowi bowiem cegiełkę na odbudowę uszkodzonej wieży naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.