XXXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne i procesję eucharystyczną.
  2. W listopadzie różaniec w intencjach wypominkowych od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są jeszcze w kancelarii.
  3. Dziś o godz. 19.30 odbędzie się kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Na organach zagra Tomasz Tokarski. Serdecznie zapraszamy!
  4. W środę będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, a w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  5. W piątek będziemy obchodzić też Święto Niepodległości. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte według porządku dnia powszedniego. Dodatkowe Msze święte o 10.00 i 12.00. W związku ze świętem, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił tego dnia dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. Przypominamy, że za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  7. Zapraszamy do udziału w nocnej pielgrzymce pieszej z Miedniewic przez Szymanów do Niepokalanowa w nocy z 12 na 13 listopada. Wyjazd z naszej parafii w sobotę o godz. 19.30.
  8. Zapraszamy do kina na film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Seans odbędzie się w niedzielę, 20 listopada o godzinie 14.30. Bilety dla Parafian i Przyjaciół są dostępne w kasie kina Luna w promocyjnej cenie 10 złotych na hasło „Parafia Zbawiciela”. Można je również nabyć przy stolikach z prasą.
  9. Polecamy lekturę nowego numeru naszego parafialnego biuletynu Nasz Zbawiciel, który jest cegiełką na odbudowę uszkodzonej wieży naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.