Zapraszamy do Skautów Europy!

skauci-zaproszenie

Wszystkie dzieci w wieku od 8 do 12 lat zapraszamy do gromady Skautów Europy w Parafii Zbawiciela! W tym momencie działa już 24. Gromada Warszawska, zrzeszająca dziewczynki, od roku szkolnego 2016/2017 powstaje gromada chłopców.

Spotkania odbywają się średnio raz na dwa tygodnie, w soboty między 10.00 a 13.00. Początek zbiórki na placu przed kościołem. W czasie zbiórki dzieci pozostają pod opieką akeli – osoby, która bierze w tym czasie za nie odpowiedzialność.

Jest to ruch dostarczający każdemu młodemu człowiekowi możliwości osobistego rozwoju w pięciu dziedzinach: zdrowie i sprawność fizyczna, zmysł praktyczny, kształcenie charakteru, zmysł służby, życie religijne.

Skauci Europy to ruch uczący przez działanie, w którym kultywuje się miłość do Ojczyzny wraz z miłością do innych narodów, tak właściwą duchowi chrześcijaństwa.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z duszpasterzem – ks. Piotrem Rymuzą pod adresem xpiotr@parafiazbawiciela.org