Boże Ciało | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego.
  2. Rano organizujemy pielgrzymkę różańcową, która weźmie udział w procesji centralnej idącej Krakowskim Przedmieściem. Zbiórka przed kościołem o 9.00.
  3. Po południu o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży, a po niej – ok. godz. 16.30 wyruszy procesja do naszego Sanktuarium. Procesja przejdzie Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskimi, Koszykową, Służewską i Al. Wyzwolenia na Pl. Zbawiciela. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją na czas procesji udekorować okna i balkony domów.
  4. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godz. 17.45.
  5. W sobotę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego szczególnie wspominamy w bieżącym roku pracy duszpasterskiej.
  6. Przy ołtarzu św. Antoniego dostępny jest najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Zawiera on informacje na temat Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, która w tym roku przeżywa jubileusz 25-lecia istnienia oraz fotograficzne podsumowanie tegorocznych uroczystości I Komunii Świętej. Znajdziemy też rozważania Ewangelii na lato i zaproszenie do wspólnego przeżywania wakacji w ramach różnorakich wyjazdów i pielgrzymek. Zachęcamy do lektury!