I Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy też na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  3. W przyszłą sobotę, 11 marca Region Warszawski Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie przeżywał swoje święto związane z osobą patronki – bł. Anielą Salawą. Uroczystości rozpocznie Msza święta o godz. 10.00, po niej zapraszamy na: spektakl Którędy do nieba? w wykonaniu młodzieży z Kręgu Biblijnego, modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i spotkanie braterskie.
  4. Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce pokutnej na Święty Krzyż – do najstarszego sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od ponad 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 25 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii, szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  5. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii. W przyszłą niedzielę na ten cel będzie także zorganizowana oddzielna kwesta.
  6. Także przy ołtarzu św. Antoniego można nabyć najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Wprowadza on w czas Wielkiego Postu oraz zawiera informacje m. in. na temat działających w naszej parafii grup akademickich. Zachęcamy do lektury!
  7. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na wykład o. dr hab. Józefa Augustyna SJ pt. „Duchowość człowieka zniechęconego i zapracowanego” w ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Wykład odbędzie się 9 marca o 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu.