III Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Także dziś o 20.30 rozpoczynamy rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. Roberto Rinaldo. Spotkania rekolekcyjne także w poniedziałek i wtorek, również o 20.30. Serdecznie zapraszamy!
  3. Przy ołtarzach św. Antoniego i św. Tereski, Parafialny Zespół Caritas organizuje sprzedaż świec i opłatków wigilijnych. Jak co roku fundusze pozyskane z tych akcji wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Młodzież z Kręgu Biblijnego rozprowadza siano na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy.
  4. Przy wyjściu z kościoła Wspólnota Rodziców rozprowadza kalendarz parafialny na rok 2018. Tegoroczny kalendarz zawiera zdjęcia i opisy wszystkich relikwiarzy czczonych w naszym Sanktuarium. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów pielgrzymkowych Wspólnoty Rodziców.
  5. Do soboty włącznie o godz. 6.15 roraty. W środę o 6.15 roraty dla studentów, a o 17.00 dla dzieci. Za tydzień IV Niedziela Adwentu, w którą w tym roku przypada także Wigilia. Msze święte tego dnia o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 15.00. O północy Pasterka, po której podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie. W Boże Narodzenie i Drugi Dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego.
  6. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła do świąt. Sprzątanie kościoła rozpocznie się w czwartek o godz. 19.15. Zachęcamy, by przyjść licznie, zaprosić znajomych, bo wtedy praca przebiega sprawnie i w bardzo życzliwej atmosferze.
  7. Odwiedziny chorych przed świętami w sobotę, 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii.
  8. W ostatnim dniu roku, 31 grudnia o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych w mijającym 2017 roku. Intencje na tę Mszę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego Nasz Zbawiciel, który będzie pomocą w dobrym przeżyciu Świąt. Biuletyn dostępny przy ołtarzu św. Antoniego.
  10. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 8 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła.