III Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, jak w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Wielkim Poście zapraszamy też na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową „Światło Krzyża” przygotowuje środowisko akademickie naszej parafii – serdecznie zapraszamy!
  2. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Józefa (przeniesioną ze względu na niedzielę wielkopostną). Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia, przyzywając opieki Świętego Patrona.
  3. W piątek rozpocznie się w całym Kościele rozpocznie się zainicjowana przez papieża Franciszka modlitwa „24 godziny dla Pana”. W naszym Sanktuarium w piątek adoracja trwać będzie do północy, a w sobotę przez cały dzień. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte według porządku dnia powszedniego, dodatkowe Msze o godz. 12.00 i 15.00. Na Mszę o 12.00 w sposób szczególny zaproszone są małżeństwa oczekujące narodzin dziecka, którym udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. W czasie tej Mszy będzie też możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W czasie Mszy o 15.00 będziemy dziękować Bogu za X lat istnienia w naszej parafii Eucharystycznej Wspólnoty Dzieci Maryi. W najbliższą niedzielę będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji po każdej Mszy świętej.
  5. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o 18.30 odbędzie się kolejny koncert w ramach „Salonu Muzycznego Warszawy”. Wystąpi Chór „Spes in Deo” z kościoła św. Zygmunta w Warszawie pod dyrekcją Joanny Kuczewskiej, na organach zagra Adam Kuczewski. Serdecznie zapraszamy!
  6. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.
  7. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Przy stoisku ze świecami można także otrzymać tzw. „siatkę miłosierdzia”. Na siatce są wypisane artykuły, które można kupić i w nią zapakować, wspierając osoby najbardziej potrzebujące.
  8. Z posługą sakramentalną przed Wielkanocą udamy się do chorych w sobotę, 1 kwietnia przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.
  9. Rekolekcje parafialne i akademickie rozpoczną w naszej parafii 2 kwietnia, w V Niedzielę Wielkiego Postu.