IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś IV Niedziela Adwentu, w którą w tym roku przypada także Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją zachować dziś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 15.00. O północy Pasterka, po której podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie. W Boże Narodzenie i Drugi Dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego.
  2. Przy ołtarzu św. Antoniego Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Jak co roku pozyskane fundusze wspierają ubogie rodziny i osoby samotne. Przy wyjściu z kościoła młodzież z Kręgu Biblijnego rozprowadza siano, a Wspólnota Rodziców kalendarz parafialny na rok 2018.
  3. Organizujemy wspólne wyjście na koncert „Betlejem w Warszawie”, który odbędzie się w Hali Torwar, 4 stycznia o 19.00. W czasie widowiska wybrzmi ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu artystów światowej klasy. Bilety do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  4. W tygodniu poświątecznym spowiedź będzie tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.
  5. W ostatnim dniu roku, 31 grudnia o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa w intencji zmarłych w mijającym 2017 roku. Intencje na tę Mszę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. Tradycyjną wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę” rozpoczniemy w tym roku we wtorek, 2 stycznia.
  7. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego Nasz Zbawiciel, który będzie pomocą w dobrym przeżyciu Świąt. Biuletyn dostępny przy ołtarzu św. Antoniego.
  8. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 8 stycznia o 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła.