IV Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. W tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 18.00.
  2. W niedziele wielkanocne na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść i słuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy dziś i w następne niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  3. Dziś, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Wystąpią: Julia Greke-Patej (mezzosopran) i Zbigniew Patej (organy). Serdecznie zapraszamy!
  4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika –  głównego Patrona Polski. O godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta zbiorowa w intencji solenizantów. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
  5. W najbliższy piątek o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie odbędzie się w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy!
  6. W sobotę, 13 maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Łaskawej. Tego dnia przypada też 100. rocznica Objawień Fatimskich. O godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta wynagradzająca do Niepokalanego Serca Maryi, a po niej odbędzie się procesja światła połączona z modlitwą różańcową. Intencje na tę modlitwę można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego lub w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej przez dzieci z Zespołu Szkół przy ul. Sempołowskiej.
  8. Począwszy od przyszłego tygodnia, w każdą drugą niedzielę miesiąca, będzie prowadzona zbiórka w ramach programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Weźmiemy w ten sposób pod opiekę konkretne rodzinę z Aleppo. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka o dzieła miłosierdzia dla ofiar konfliktu w Syrii. Zbiórka będzie prowadzona przy stolikach z prasą. Tam też będzie można uzyskać szczegółowe informacje.
  9. W lipcu organizujemy wyjazd dla rodzin do Witowa k/Zakopanego. Organizujemy także kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.