IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, jak w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Wielkim Poście zapraszamy też na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15.45, 17.30 (dla dzieci), 19.00 i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  2. Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z tym wydarzeniem dziś pod koniec każdej Mszy świętej będziemy mogli złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do licznego podejmowania tej formy obrony życia.
  3. Dziś, po Mszy świętej o 18.30 odbędzie się koncert muzyki wielkopostnej w ramach „Salonu Muzycznego Warszawy”. Wystąpi Chór „Spes in Deo” z kościoła św. Zygmunta w Warszawie pod dyrekcją Joanny Kuczewskiej, na organach zagra Adam Kuczewski. Serdecznie zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Prawda was wyzwoli”. Wygłosi je o. prof. Witold Kawecki. W niedzielę nauka rekolekcyjna podczas wszystkich Mszy świętych. Od poniedziałku do środy (3-5 kwietnia) Msze z nauką o 9.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek dodatkowe Msze, z nauką dla studentów o godz. 20.00.
  5. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 13.00 grupie prawie 100 osób zostanie udzielony sakrament bierzmowania.
  6. Z posługą sakramentalną przed Wielkanocą udamy się do chorych w przyszłą sobotę, 1 kwietnia przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.
  7. Przyszła sobota, to zarazem I sobota miesiąca – nabożeństwo według objawień fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  8. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Przy stoisku ze świecami można także otrzymać tzw. „siatkę miłosierdzia”. Na siatce są wypisane artykuły, które można kupić i w nią zapakować, wspierając osoby najbardziej potrzebujące.
  9. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.