Niedziela Chrztu Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpoczniemy okresy zwykły w ciągu roku, którego jedną z cech charakterystycznych jest zielony kolor szat liturgicznych. Zgodnie z polską tradycją świąteczny wystrój kościoła i naszych domów oraz śpiew kolęd będzie nam towarzyszył do 2 lutego – wspomnienia Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  3. Dziś po Mszy świętej o godz. 13.00 odbędzie się koncert w wykonaniu chóru za Stanów Zjednoczonych. Także dzisiaj o godz. 19.15 odbędzie się koncert kolęd w ramach cyklu, „Wielka Muzyka w Małej Auli” pod tytułem: „My też szukamy Stajenki”. Będą to kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Łapińskiego. Dzisiejsza wieczorna Msza akademicka będzie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 21.00.
  4. Od poniedziałku, 9 stycznia w naszej parafii rozpoczynają się Katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy do słuchania Słowa Bożego i do pogłębienia prawd wiary!
  5. W czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza święta w intencji zmarłego pod koniec zeszłego roku Prałata Opus Dei – bpa Javiera Echevarríi.
  6. W piątek, 13 grudnia o godz. 19.30 zapraszamy na comiesięczne czuwanie w kaplicy Matki Zbawiciela. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie organizacyjne powstającej w naszej parafii wspólnoty Domowego Kościoła, działającej w ramach Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbędzie się w świetlicy, o godz. 15.00.
  8. W przyszłą niedzielę parafialny zespół Caritas przeprowadzi kwestę przeznaczoną na zakup art. spożywczych dla dzieci z ubogich rodzin. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!
  9. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na kolejny koncert w ramach „Salonu Muzycznego Warszawy”. Stowarzyszenie Śpiewacze „Kulturalny Komorów” pod dyr. Witolda Błaszczyka zaśpiewa fragmenty pierwszej części Oratorium „Mesjasz” J. F. Haendla, które zawierają zapowiedzi narodzin Zbawiciela. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  10. W zeszłym tygodniu zmarł śp. gen. Janusz Brochowicz-Lewiński ps. „Gryf”, żołnierz Batalionu AK „Parasol”, który był naszym parafianinem. Wieczny odpoczynek…
  11. Zachęcamy do zapoznania się z >> grafikiem kolędy na następne tygodnie.