Niedziela Miłosierdzia Bożego | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w naszym Sanktuarium. Uroczysta Msza święta z koronką do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona o godz. 15.00. Na tę Mszę przyjmujemy jeszcze intencję zbiorową w zakrystii. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Po Mszy o godz. 15.00 odbędzie się wielkanocne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym ośrodkiem duszpasterskim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
  3. Przez pięć niedziel wielkanocnych na Pl. Zbawiciela prowadzona będzie ewangelizacja uliczna: głoszone będzie Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść i słuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy już dziś i w następne niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  4. W tym tygodniu, w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, we wtorek święto św. Marka, ewangelisty a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki  Europy.
  5. Jutro – w poniedziałek, o godz. 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej. Kolejny kurs planujemy w październiku.
  6. Także jutro o 17.30 zapraszamy do chrześcijańskiej restauracji „Docelowo” przy ul Marszałkowskiej na spotkanie z Jonathanem Jeffesem – twórcą kursu „Powrót i odnowa”, propagatorem obrony życia od poczęcia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  7. W najbliższy piątek o 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkanie odbędzie się w sali nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy!
  8. W czasie „majówki” nasze duszpasterstwo akademickie organizuje rekolekcje rozeznania powołania życiowego dla ludzi młodych i studentów do 30. roku życia. Rekolekcje odbędą się w dn. 29 kwietnia – 3 maja w Witowie k/Zakopanego. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr.
  9. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program i wiele atrakcji. Z kolei w połowie października organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i na Synaj. Zapisy na tę pielgrzymkę tylko do końca tego tygodnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.