Rocznica Poświęcenia Kościoła | Ogłoszenia parafialne

1. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. W listopadzie nabożeństwa różańcowe z modlitwą wypominkową o tej samej porze.
  2. W związku z rozpoczęciem prac renowacyjnych krzyża i wieży kościoła nieczynne będzie wejście od strony ul. Mokotowskiej. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy.
  3. Dziś o 14.30 zapraszamy do kina Luna na fabularyzowany dokument o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego pt.: „Dwie korony”. Bilety można nabyć przy stolikach z prasą i w kasie kina w promocyjnej cenie.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza także na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii jutro, w poniedziałek o 19.15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  5. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych a w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 1 listopada Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, a 2 listopada – według porządku dnia powszedniego. 1 i 2 listopada o godz. 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza święta za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o  9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
  6. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego; stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego); przyjęcie Komunii świętej; odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 2 listopada odpust taki można uzyskać jeden raz nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.
  7. 2 listopada nawiedzimy groby kapłańskie. Zbiórka po Mszy o godz. 9.00.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i komunii świętej wynagradzającej, w sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.