Trójcy Świętej | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo czerwcowe dziś i w ciagu tygodnia o godz. 18.00.
  2. Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 13.00 grupie ponad stu osób dorosłych i młodzieży zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Msza święta o godz. 15.00 rozpocznie zaś kolejne spotkanie związanej z naszym duszpasterstwem Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Już teraz zapraszamy także na pielgrzymi szlak 37. WAPM, która wyruszy na Jasną Górę 5 sierpnia. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz i ks. Piotr.
  3. Także dziś, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Chór „Kulturalny Komorów” wykona II i III część oratorium „Mesjasz” Haendla. Serdecznie zapraszamy!
  4. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest zbiórka celem wsparcia siedmiu rodzin z Aleppo, które objęliśmy opieką w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”.
  5. We wtorek przypada 18. rocznica koronacji Obrazu Matki Zbawiciela, której 13 czerwca 1999 roku dokonał św. Jan Paweł II. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę świętą dziękczynną o godz. 18.30, której przewodniczył będzie o. Marek Tomczyk, paulin. Po Mszy świętej odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zachęcamy wszystkich parafian i Przyjaciół Zbawiciela do włączenia się w obchody tego jubileuszu.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego. Rano organizujemy pielgrzymkę różańcową, która weźmie udział w procesji centralnej idącej Krakowskim Przedmieściem. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży, a po niej – ok. godz. 16.30 wyruszy procesja do naszego Sanktuarium. Procesja przejdzie Pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskimi, Koszykową, Służewską i Al. Wyzwolenia na Pl. Zbawiciela. Zachęcamy, by zgodnie z polską tradycją na czas procesji udekorować okna i balkony domów. Pomocą w przeżyciu procesji może być śpiewnik, który do najnowszego numeru dołącza Tygodnik Katolicki „Idziemy”.
  7. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się 12, 13 i 14 czerwca o godz. 17.30 na placu przed plebanią.
  8. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o godz. 17.45.
  9. W sobotę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego szczególnie wspominamy w bieżącym roku pracy duszpasterskiej.
  10. 10.W lipcu organizujemy wyjazd dla rodzin do Witowa k/Zakopanego. Organizujemy także kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Studentów tradycyjnie zapraszamy na obóz akademicki do Witowa na przełomie sierpnia i września. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.