V Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe codziennie także o godz. 18.00.
  2. W niedziele wielkanocne na Pl. Zbawiciela prowadzona jest ewangelizacja uliczna: głoszone jest Słowo Boże i świadectwa wiary. Każdy może przyjść i słuchać Dobrej Nowiny. Warto zaprosić kogoś bliskiego czy znajomego i przyjść z nim, by budowała się nasza wiara. Zapraszamy dziś i w następne niedziele wielkanocne na plac przed kościołem o godz. 16.00.
  3. Począwszy od dziś, w każdą drugą niedzielę miesiąca, będzie prowadzona zbiórka w ramach programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Bierzemy w ten sposób pod opiekę konkretne rodziny z Aleppo. Jest to nasza odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka o dzieła miłosierdzia dla ofiar konfliktu w Syrii. Zbiórka jest prowadzona przy stolikach z prasą. Tam też można uzyskać szczegółowe informacje nt. akcji.
  4. Dziś, przy wyjściu z kościoła, możemy zapisać się na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańcową na Jasną Górę, która odbywać się będzie pod hasłem: Idźcie i głoście w dniach 2-3 czerwca. Szczegóły przy wyjściu z kościoła.
  5. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – głównego patrona naszej Archidiecezji.
  6. W najbliższy piątek o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie odbędzie się w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy!
  7. W sobotę, 27 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Chorych – zapraszamy na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10.00. Prosimy wszystkich o zainteresowanie się sytuacją bliskich sąsiadów i pomoc w dotarciu na tę Mszę. Osoby, które będą potrzebować pomocy w dotarciu do kościoła prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej. Po Mszy świętej odbędzie się braterskie spotkanie w domu parafialnym.
  8. W lipcu organizujemy wyjazd dla rodzin do Witowa k/Zakopanego. Organizujemy także kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.