V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Prawda was wyzwoli”. Głosi je o. prof. Witold Kawecki. Dziś nauka rekolekcyjna podczas wszystkich Mszy świętych. Od poniedziałku do środy (3-5 kwietnia) Msze z nauką o 9.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek dodatkowe Msze z nauką dla studentów o godz. 20.00.
  2. O godz. 17.30 zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Wielkim Poście zapraszamy też na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek zostaną one odprawione o 15.45 i 17.30 (dla dzieci). O 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii.
  3. Dziś obchodzimy 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem po Mszy świętej o 18.30 odbędzie się koncert pasyjny „Via Crucis” w wykonaniu kwintetu dętego „Favori”, inspirowany tekstami świetego Papieża. Serdecznie zapraszamy!
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii, w piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej.
  5. Przy ołtarzu św. Antoniego i św. Tereski Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą płytę związanego z naszą Parafią Chóru Akademickiego „Pro pace” pt. „Msza do Najświętszego Serca Jezusowego”. Utwór został nagrany w studiu Polskiego Radia, z udziałem orkiestry symfonicznej, wybitnych solistów i aktora Jerzego Zelnika. Chórzyści polecają to nagranie zapewniając, że zawarta w nim przepiękna muzyka ubogaci przeżywany czas Wielkiego Postu.
  7. W najbliższy piątek, o godz. 21.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku po raz pierwszy wyruszy z naszej Parafii. EDK to wyzwanie – ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Osoby, które chcą wziąć udział w tej formie modlitwy są zobowiązane do rejestracji na stronie wydarzenie. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr.
  8. Zapraszamy osoby stanu wolnego na rekolekcje „Wolność – Odpowiedzialność – Wzajemność”, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 18.30 i potrwają do wtorku. Szczegóły na plakatach.
  1. W związku z okresem rozliczeń podatkowych grupy Przymierza Rodzin z naszej parafii mają szansę na dofinansowanie obozu wakacyjnego z części płaconego przez parafian i przyjaciół Zbawiciela podatku od dochodów osobistych (tzw. PITów). Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotki z informacją o działalności Stowarzyszenia, numerem KRS i adnotacją o celu szczegółowym wskazującym na grupy działające przy naszej parafii.
  2. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego – w sobotę, 22 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce parafialnej do Świętej Lipki. Tym razem pielgrzymka połączona będzie z rekreacją. W planie m. in. zwiedzanie zamku krzyżackiego w Kętrzynie i rejs statkiem. Istnieje możliwość wyboru atrakcji. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.
  4. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Przygotowaliśmy bardzo bogaty program i wiele atrakcji. Zapraszamy dzieci z naszej Parafii, jak również przyjaciół Zbawiciela.  Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin.